צ'ק שלא נכנס לחשבוני למרות שהפקדתי את הצ'ק לחשבוני - פורום תביעות בנקים

שאלה חדשה
  • פנינה

נשלח ע"יפנינה 00:06, 6 בדצמבר 2012

שלום, לפני 5 שנים הפקדתי צ'ק לחשבוני. לצערי הרב רק בתחילת השנה הזו גיליתי שסכום הצ'ק לא נכנס לחשבוני (מסיבות אישיות לא בדקתי את החשבון). יש בידי אישור הפקדה בבנקט שנעשתה באצעות כרטיס האשראי שלי. יש בידי דו"ח הפקדות בנקט לאותו יום בו מופיעים פרטי חשבוני, מספר כרטיס אשראי שלי וכן סכום הצ'ק. לאחר ברור עם הבנק קיבלתי תשובה שלילית לזיכוי חשבוני בטענה שחלף זמן רב ומאחר ואין בידי פרטי הצ'ק שהופקד (פרטי המושך) אין ביכולתם לזכותני. שאלתי האם חל חוק ההתיישנות והאם מה שיש בידי אינו מהווה הוכחה לכך שנעשתה הפקדה ועליהם לזכותני גם אם אין בידי פרטי הצ'ק המופקד. אציין שההפקדה נעשתה באמצעות מעטפת תיבת שירות אבל בבנקט, שרות שהבנק איפשר על מנת לקבל אישור מיידי להפקדה.מה עושים ? אודה על תשובתך המהירה.

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון גולן גדליה

עו"ד גולן גדליה,מנהל הפורום

16:22, 6 בדצמבר 2012

פנינה שלום,
    ניתן להגיש כתב תביעה עד 7 שנים מקרות המקרה. את כתב התביעה ניתן להגיש בבית משפט לתביעות קטנות במידה וסכום ההמחאה עד כ- 30,000.
    בהצלחה, עו"ד גולן גדליה, מנהל הפורום.
    טל: 03-5444460

תגובה
  • 08:39, 7 בדצמבר 2012

בוקר טוב,
    הבנתי מתשובתך שמבחינת הזמן אני עוד יכולה לתבוע אך האם בגלל שאין לי את פרטי הצ'ק כפי שהבנק אומר אין לי עילה לתביעה? כפי שאמרתי יש לי פתק הפקדה מהבנקט המהווה אסמכתא להפקדה וכמו כן עליו רשומים פרטי חשבוני וכן דו"ח בנקט שעליו רשומים פרטי חשבוני ופרטי כרטיס האשראי שלי. מה שחסר לי זה העתק ממעטפת השרות שנעלם לי. כי הרי את הצ'קים פעם היו מפקידים בתוך מעטפת שירות גם בבנקט.להבדיל מהפקדה בתיבת שרות שמה שנשאר בידך זה רק העתק מהמעטפה בלי אסמכתא כמו שמקבלים במכשיר הבנקט.אודה על תשובתך.

תגובה
  • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון גולן גדליה

עו"ד גולן גדליה,מנהל הפורום

12:42, 10 בדצמבר 2012

פנינה שלום,
    יש צורך לבחון הראיה שבידך על מנת שניתן יהיה להתקדם.
    תודה וחג שמח, עו"ד גולן גדליה, מנהל הפורום.
    טל': 03-5444460

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון גולן גדליה

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון גולן גדליה

בעל שני תארים - תואר ראשון במשפטים ותואר שני במנע"ס עם התמחות במימון ושוק ההון. שותף בכיר במשרד עור
למידע נוסף

053-9376367 חיוג
הודעה

הפורום עוסק במתן פתרונות ועצות כיצד לצאת ממשבר כלכלי על הצד הטוב ביותר.
מטרת הפורום לעזור ללקוחות למצוא את שביל הזהב ולהוציא אותו ממעגל החובות ובכך לעזור ללקוח להתמודד ולשקם את מצבו מול הנושים הרבים לרבות בנקים ומוסדות ולהתחיל בדרך חדשה.
ברוב המקרים, לקוחות נקלעים למשבר כלכלי עמוק שבמסגרתו מוצאים עצמם נתבעים בעת ובעונה אחת ע"י מס' גופים/ נושים ובכך מאבדים כיוון ויכולת להתמודד מול התביעות הרבות.
המשרד שלנו מצליח להוציא לקוחות מהמשבר בדרך הטובה ביותר.
פניה בזמן לקבלת עזרה יכולה להצמיח הפחתת החוב בכ- 50% לפחות מהקרן (ריביות חריגות והצמדות כמובן מבוטלות) ופריסה של חובותיהם בהתאם ליכולתם של הלקוחות.