חתימה על ערבות בנקאית לטובת הלוואה - פורום תביעות בנקים

שאלה חדשה
  • ויקה

נשלח ע"יויקה 13:05, 15 בפברואר 2015

שלום, לפני כשלוש שנים, אמא שלי חתמה בבנק הפועלים על ערבות בנקאית לטובת הלוואה של אחי. הי אלא זוכרת את פרטי הערבות, אבל סך החוב של אחי כרגע כ-100K. לפני כשבועיים שלחו לחי מכתב שאם לא יטפל בסגירת החוב של פיגורים הבנק יממש את הערבות הבקאית. השאלה שלי מה כוונה למימוש ערבות ? לאמא שלי יש חוב יותר גדול ממנו ופקדון קטן פי 5 לטובת הלוואה שבבנק שלה. האם יכולים למשוך לה את החסכונות הפנסיוניים/משכורת/פקדון שמשועבד ? אשמח לתשובתכם בהקדם. בברכה,

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון גולן גדליה

עו"ד גולן גדליה, מנהל הפורום,מנהל הפורום

16:59, 17 בפברואר 2015

ויקה שלום,
    יש צורך לבחון על מה האם חתמה.
    ככל ומדובר בערבות יש לבחון סוג הערבות.
    באופן כללי, הבנק רשאי לנקוט בהליכים משפטיים ולהטיל עיקולים זמניים כנגד החייב (האח) וכנגד האם (הערבה) ובהתאם לפסק דין לממש הבטוחות והנכסים שעוקלו.
    אשמח לעזור,
    עו"ד ונוטריון גולן גדליה, מנהל הפורום
    טל': 03-9440550

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון גולן גדליה

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון גולן גדליה

בעל שני תארים - תואר ראשון במשפטים ותואר שני במנע"ס עם התמחות במימון ושוק ההון. שותף בכיר במשרד עור
למידע נוסף

053-9376367 חיוג
הודעה

הפורום עוסק במתן פתרונות ועצות כיצד לצאת ממשבר כלכלי על הצד הטוב ביותר.
מטרת הפורום לעזור ללקוחות למצוא את שביל הזהב ולהוציא אותו ממעגל החובות ובכך לעזור ללקוח להתמודד ולשקם את מצבו מול הנושים הרבים לרבות בנקים ומוסדות ולהתחיל בדרך חדשה.
ברוב המקרים, לקוחות נקלעים למשבר כלכלי עמוק שבמסגרתו מוצאים עצמם נתבעים בעת ובעונה אחת ע"י מס' גופים/ נושים ובכך מאבדים כיוון ויכולת להתמודד מול התביעות הרבות.
המשרד שלנו מצליח להוציא לקוחות מהמשבר בדרך הטובה ביותר.
פניה בזמן לקבלת עזרה יכולה להצמיח הפחתת החוב בכ- 50% לפחות מהקרן (ריביות חריגות והצמדות כמובן מבוטלות) ופריסה של חובותיהם בהתאם ליכולתם של הלקוחות.