לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
שיר

הבנק לא יידע אותי שאני חייבת כסף

בוקר טוב ביום חמישי קיבלתי דואר רשום מעו"ד של בנק לאומי שהייתי לפני כשניים לקוחה שלו. אני סטודנטית ופתחתי חשבון בלאומי כי המכללה שלי נתנה הלוואות ללא ריבית בבנק לאומי. ניגשתי לקחת את ההלוואה עם אישור המכללה והפקידה גם שכנעה אותי לפתוח חשבו סטודנט. השתכנעתי ופתחתי כי הח-ן ללא עמלות. מאחר וכבר היה לי חשבון בבנק אחר המשכורת לא נכנסה ללאומי אז החלטתי בסופו של דבר לסגור את החשבון. כעת - אני מקבלת מכתב חריף מעו"ד של הבנק שאני חייבת 290 ש"ח וזה התראה לפני תביעה לסכום קצוב... ואני שואלת? הבנק לא מתבייש? הוא לא יכול להרים אליי טלפון ? 290 ש"ח ??? אני כעת כותבת מכתב חריף לבנק ולעו"ד ואני רוצה לדעת האם לבנק יש חובה ליצור עמי קשר וליידע אותי לגבי החוב שלי בכל דרך לפני שהוא פונה לעו"ד?. תודה רבה !

גולן גדליה

שיר שלום, על הבנק חלה חובה ליידע אותך ועליך חלה החובה לבדוק שאכן החשבון נסגר ולא להסתמך על שיחה טלפונית. מאחר והדבר עלול לפגוע בדירוג האשראי שלך אני ממליץ לנסח את מכתב התגובה עם עו"ד ולצרף למכתב המחאה ע"ס 290 ש"ח. ניתן לציין במכתב שאת נאלצת לצרף המחאה תחת מחאה מאחר ואת חרדה שדירוג האשראי שלך יפגע כתוצאה מפעולותיו הרשלניות של הבנק ולאחר מכן לבדוק בחב' BDI האם אכן נושא העמלה דווח ובהתאם לנקוט בהליך משפטי כנגד הבנק (תביעה קטנה ע"ס 290 ש"ח ועגמת נפש או תביעה לצו הצהרתי שימחק הרישום בחב' הדירוג BDI). בהצלחה, עו"ד ונוטריון גולן גדליה, מנהל הפורום טל': 03-9440550

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום תביעות בנקים