שיתוק מוחין אמיפלאגי ימין - פורום רשלנות רפואית - שיתוק מוחין

שאלה חדשה
  • מיה גולן

נשלח ע"ימיה גולן 09:45, 12 ביולי 2016

שלום רב, ביתי הקטנה מאובחנת עם שיתוק מוחין אמיפלאגי ימין. התיק עבר לעו"ד לתביעה. ע"פ חוות דעת של מיילד נכתב כי היתה רשלנות רפואית אך לפי פרו"פ שגיא טענה שזה קרה במהלך ההריון ולא ניתן היה להבחין בבעיה. התיק הוחזר לי מחוסר עניין. לקחתי את התיק לעו"ד נוסף שאמר גם אותו הדבר. משום מה מרגיש לי שאסור לי לוותר ואכן היתה רשלנות רפואית. אשמח לקבל תשובה האם לוותר או להמשיך וחפש עו"ד שילך עם התיק בכל הכוח. תודה, מיה

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד עמית אוריה

עו"ד עמית אוריה,מנהל הפורום

12:42, 12 ביולי 2016

לעיתים קיימת רשלנות בלידה במובן זה שהצוות הרפואי פעל בחוסר זהירות, אך מבחינה נוירולוגית אין קשר סיבתי בין אותה רשלנות לבין הנזק שנגרם. במקרה זה קבעה מומחית בתחום הנוירולוגיה כי לא קיים קשר סיבתי בין הנזק המוחי לרשלנות בלידה שכן הנזק כבר היה בשלב מוקדם יותר של ההריון ולא ניתן היה לאתרו. במצב כזה ובהנחה שקביעת המומחית נכונה אכן אין סיכוי לתביעה. מה שניתן לעשות לאור תחושתך הלא נוחה, שהיא יותר ממובנת בנסיבות העניין, הוא לפנות למומחה נוסף בתחום הנוירולוגיה ולבקש חוו"ד נוספת. אולי הוא יחשוב אחרת.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי גלבוע

מנהל הפורום: עו"ד אורי גלבוע

הבעלים והמייסד של משרד עו"ד אורי גלבוע ושות' שנוסד בשנת 1988. בוגר הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9968260 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד עמית אוריה

מנהל הפורום: עו"ד עמית אוריה

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 1995. בעל משרד עצמאי בתל
למידע נוסף

072-3214945 חיוג
הודעה

שיתוק מוחין [CP = CEREBRAL PALSEY] הינה שם כולל למצב רפואי שבו נגרם לילדים עד גיל 3 שנים נזק למוח, בעיקר באזורים המוטוריים. הסיבות הרפואיות להיווצרות הנזק יכולות להופיע בזמן ההיריון, בזמן הלידה, וגם לאחר הלידה.
כתוצאה מהנזק למוח, נגרמת לילדים נכות קשה בגפיים שמלווה לעיתים על ידי פגיעות נוספות. מטבע הדברים, עלות הטיפול בילד פגוע שיתוק מוחין היא גבוהה מאד, וחוקים שונים מקנים לילד כזה זכויות מגוונות, שעל פי רוב ההורים אינם מודעים להן.
מטרתו של הפורום היא ללוות מבחינה משפטית את הילד הפגוע ואת משפחתו, ולהוות מרכז ידע, בכל הקשור למימוש זכויות כספיות וסוציאליות, החל בבירור הסיבות למצב, עבור לתגמולים מהמוסד לביטוח לאומי, ניידות, רכב, וזכויות שונות שקבע המחוקק. כמובן שיש להתאים לכל אחד מהילדים את סל הזכויות המתאים לו .