לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
לילך

רשלנות בלידה אחרי שהצוות הרפואי לא עדכן אותנו שהתינוק נמצא במצוקה

לפני 3.5 שנים ילדתי את בני שסובל משיתוק מוחין. כשהייתי בצירים וישבתי על כיסא הגלגלים הצוות הרפואי שעקב אחרי העובר המליץ לי להיכנס לניתוח קיסרי אבל אני ובעלי רצינו שהלידה תהיה בלידה טבעית. הצוות הרפואי ניסה לשכנע אותנו אבל לא לחצו עלינו ולא הסבירו לנו שהעובר נמצא במצוקה. בסופו של דבר הלידה בוצעה בניתוח אבל אם הצוות הרפואי היה מבהיר לנו את המצב של התינוק לא היינו מתעקשים ללדת בלידה טבעית. היום כשאנחנו יודעים מה מצבו של בני אנחנו לא יכולים שלא לתהות אם לא נעשתה טעות חמורה של הצוות הרפואי בביה"ח ולא לחצו עליי והסבירו לי שהילד במצוקה. האם האשמה היא עלינו או על הצוות הרפואי?

ד"ר דוד שרים, רופא ועורך דין

לילך שלום, ראשית לא עולה מהשאלה באיזה שלב אותרה מצוקת העובר, שכן ביגוד לרצון הכללי שלכם לשלוט בתנאי הלידה, אפשר וניתן להתווכח עם רצון זה הוא לגיטימי או לא, אולם ברגע שבו מופיעה מצוקה רפואית אובייקטיבית, דומה כי הצוות הרפואי מחויב לפעול על מנת למנוע את הנזק מהעובר. הדרך לפעול היא להוציא את התיק הרפואי כדי לראות מתי הופיעה המצוקה ומה בדיוק הוסבר באותם רגעים גורליים, שכן המסמכים אמורים לשקף את מה שקרה בזמן אמת ולא את הפרשנות שלנו בחלוף 3.5 שנים. ככל שתרצי נשמח לסייע.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום רשלנות רפואית - שיתוק מוחין