לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
כנרת

תשלום והלנת פיצויי פיטורין

שלום רב, מזה 3 שנים רצופות (שנת סטאז' ושנתיים כמורה בשכר חודשי) שאני מלמדת אנגלית בבית ספר יסודי. בתום שנת הלימודים האחרונה פוטרתי ובתאריך 31 לאוגוסט קיבלתי את משכורתי האחרונה. במכתב הפיטורים שקיבלתי צויין כי יבדקו זכויותיי לקבלת פיצויי פיטורין. לאחר בירורים באתר משרד החינוך והסתדרות המורים הגעתי להבנה כי את הפיצויים יש לשלם תוך 15 ימים מיום הפסקת יחסי עובד מעביד כלומר מתאריך 1 לספטמבר ועד התאריך 15 לספטמבר על משרד החינוך להעביר את פיצויי הפיטורין המורכבים ממשכורת אחת לכל שנת עבודה שלי במשרד החינוך כלומר 3 משכורות סך הכל. בנוסף, צויין כי אם במידה וחרג משרד החינוך מטווח הזמנים בחוק בו עליו לשלם מחובתו להוסיף הפרשי הצמדה לסכום המשולם אם כי במידה ועברו 30 ימים עליו לשלם תוספת של 20 אחוז לכל חודש שלא שולמו בתוספת הפרשי הצמדה עד ליום שבו שולמו. בפועל, לא קיבלתי את הפיצויים עד התאריך 15 לספטמבר ואילו הפיצויים עתידים להכנס ביום ראשון ה 26 לאוקטובר כ- 39 ימים לאחר ה 15 לספטמבר מה שלהבנתי מעיד על כך שמדובר במקרה של הלנת פיצויי פיטורין. בנוסף, לאחר בירור עם הגזברית הממונה עלי נאמר לי כי גובה סכום פיצויי הפיטורים שהופקדו לחשבוני הם בערך 3000 ש"ח ולא יותר. לפיכך אני מבינה כי מדובר בסכום הנמוך משכר חודש ובטח עבור שנת עבודה אחת ולא 3 כפי שאני אמורה לקבל. לטענת האחראים על כך במשרד החינוך נאמר לי כי לא בוצעה שום טעות והכל ייושם בהתאם לחוק וכי אין לזכותי שום תוספת בגין הלנת פיצויי הפיטורים ושהועבר הסכום שהועבר וזה כל שמגיע לי ולא שקל אחד נוסף. אני מבקשת לדעת, האם אני טועה? האם המידע באתר משרד החינוך שגוי או שלא הבנתי אותו נכון? אשמח לקבל דעתך בנושא מאחר ואני אובדת עצות. תודה רבה!

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום דיני חינוך