שאלות בנוגע לילדים שלא נולדו בארץ - פורום אזרחות ישראלית והסדרת מעמד של זרים בישראל

 • קרן נשלח ע"יקרן 11:41, 18 במרץ 2015

  שלום אני ובעלי עזבנו את ישראל לפני 14 שנה שלושת ילדנו לא נולדו בארץ ואין להם אזרחות ישראלית בקיץ הקרוב נגיע לארץ והזהירו אותי ואני לא יודעת אם זה נכון שלא יתנו לנו להיכנס אם אין לילדים אזרחות ישראלית? אם נרצה להוציא בשבילם אזרחות ישראלית האם הבנים שלי יצטרכו לשרת בצה"ל?

  השב
 • מנהל הפורום:עורך דין עופר אקשטיין

  עו"ד עופר אקשטיין,מנהל הפורום

  14:09, 18 במרץ 2015

  אני סבור כי ילדיכם יכנסו לארץ באשרת תייר וכי ניתן להסדיר את האזרחות הישראלית במשרד הפנים בצירוף המסמכים הנדרשים. לעניין השירות בצה"ל, לא ברור באם כוונתכם להשתקע בישראל ו/או לעזוב בכל מקרה לאחר קבלת אזרחות יש להסדיר את נושא הגייוס עם צה"ל.
  בכל מקרה מומלץ להפגש עם עו"ד המתמחה בנושא בטרם הגשת בקשת אזרחות עבור הילדים. באם אתם אזרחים ישראלים ניתן להגיש בקשת אזרחות עבור הילדים בחו"ל.

  תגובה
 • קרן

  09:51, 19 במרץ 2015

  תודה על התשובה המהירה
  אנחנו נגיע בקיץ לביקור. אין בכוונתנו לחזור לארץ בשנים הקרובות. האם אנחנו צריכים להסדיר בכל מקרה את נושא הגיוס? איפה אנחנו צריכים להסדיר את נושא ביטול הגיוס?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עורך דין עופר אקשטיין

  עו"ד עופר אקשטיין,מנהל הפורום

  16:58, 31 במרץ 2015

  באם אתם מעונינים להסדיר את אזרחות ילדיכם. עליכם להסדיר גם את נושא הגיוס בלשכת הגיוס הסמוכה אליכם.

  תגובה
מנהל הפורום:עורך דין עופר אקשטיין

מנהל הפורום: עורך דין עופר אקשטיין

יליד 1975 סיים בהצלחה לימודי המשפטים בשנת 2002 במכללת שערי משפט וקיבל רישיון עריכת דין ביוני 2003.
למידע נוסף

054-4528373 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בשאלות הנוגעות בטיפול בבקשות מכל סוג להסדרת מעמד של זרים בישראל, כגון: מה ניתן לעשות כנגד החלטות סירוב של משרד הפנים בבקשת להסדרת מעמד מכל סוג של זרים בישראל, האם ניתן לבטלם? לשנותם?  מה הוא ערר? מה עושים זוג או זר כנגד החלטה שדוחה את הערר? כיצד מבטלים החלטות של וועדות השגה? כיצד ניתן להוציא אזרחות ישראלית?

הפורום יתמקד בביאור ויעוץ ראשוני לאנשים שנתקלים במחסות וסבך הבירוקרטיה במשרד הפנים בהיבט הספציפי של הסדרת מעמד של זרים בישראל והוצאת אזרחות ישראלית.