לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אדי

החזר הוצאות בדיקה רפואית עבור תושבת זרה

שלום, אני אזרח ישראל ונשוי לאזרחית זרה. אנחנו מתגוררים בארץ. אשתי הרתה כאשר מעמד שלה עוד לא היה תושבת. בסוף ההריון לקראת הלידה רופא נשים שלה הפנה אותה למרפאת טרום ניתוח כדי לקבוע תור להגעת לבית חולים. במרפאה הרופא חייב אותה לעבור בדיקת אקג. אותה בדיקה שהיה אפשר לעשות גם בזמן הלידה עצמה. היות ואשתי לא הייתה באותו הזמן תושבת חויבנו לשלם גם על הביקור במרפאה וגם על הבדיקה. כל זה קרה בדיעבד באותו הזמן לא עודכנו כי הבדיקה כרוכה בתשלום. בזמן הלידה הרופאים השתמשו בבדיקה שעשו לה ולא עשו בדיקות חדשות. דמי אשפוז של 3 ימים בבית חולים שולמו על ידי ביטוח לאומי אך המדינה מסרבת להחזיר לי את ההוצאות עבור הבדיקה. שוב את הבדיקה הזאת היה אפשר לעשות גם בזמן הלידה ולא שבוע לפני ואז הייתי חוסך מעצמי את ההוצאות. קיבלתי תשובה מנציב קבילות בשרד הבריאות כי אשתי אינה זכאית להחזר הוצאות כי לא הייתה תושבת באותה הזמן. היא קיבלה מעמד תושבת מיד אחרי הלידה. האם יש פה קייס לתביעה ?

item.Author מנהל הפורום עורך דין עופר אקשטיין

שלום רב ! מאחר ואשתך לא הייתה במעמד תושב ארעי במשך 6 חודשים היא אינה זכאית לזכויות רפואיות. לעניין תביעה להחזר תשלום כנד ביטוח לאומי, פנה לפורום ביטוח לאומי.

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום אזרחות ישראלית והסדרת מעמד של זרים בישראל