חיים משותפים עם בת זוג זרה - פורום אזרחות ישראלית והסדרת מעמד של זרים בישראל

 • צבי נשלח ע"יצבי 17:12, 24 באוגוסט 2016

  הנחה מארנונה על סמך מבחן הכנסות מתבסס על 2 פרמטרים: מספר נפשות והכנסה ממוצעת . באותה שנה שהתה בביתי אשה בעלת אזרחות זרה במסגרת הליכי משרד הפנים לחיים משותפים (ידועה בציבור) נוהל 5.2.0009. בק"ע שהייתה של אותה אשה רשם משרד הפנים "תיירים או עובדים זרים לא נחשבים עפ"י החוק למניין החוקי שמחשבים בני משפחה".אני לא מבין את הקשר בין הדברים . על מנת לסבר את האוזן מצאתי כי יתכן שתיירים יהיו בני משפחה .

  השב
 • מנהל הפורום:עורך דין עופר אקשטיין

  עו"ד עופר אקשטיין,מנהל הפורום

  18:14, 28 באוגוסט 2016

  שלום רב, ככל שאני מבין את השאלה, לא קבלתי הנחה מארנונה מאחר ובת הזוג לא קבלה מעמד ארעי ולכן היא אינה מוכרת כתושבת ישראל בהתאם לחוק ולכן אינך זכאי להנחה מהארנונה.

  תגובה
מנהל הפורום:עורך דין עופר אקשטיין

מנהל הפורום: עורך דין עופר אקשטיין

יליד 1975 סיים בהצלחה לימודי המשפטים בשנת 2002 במכללת שערי משפט וקיבל רישיון עריכת דין ביוני 2003.
למידע נוסף

054-4528373 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בשאלות הנוגעות בטיפול בבקשות מכל סוג להסדרת מעמד של זרים בישראל, כגון: מה ניתן לעשות כנגד החלטות סירוב של משרד הפנים בבקשת להסדרת מעמד מכל סוג של זרים בישראל, האם ניתן לבטלם? לשנותם?  מה הוא ערר? מה עושים זוג או זר כנגד החלטה שדוחה את הערר? כיצד מבטלים החלטות של וועדות השגה? כיצד ניתן להוציא אזרחות ישראלית?

הפורום יתמקד בביאור ויעוץ ראשוני לאנשים שנתקלים במחסות וסבך הבירוקרטיה במשרד הפנים בהיבט הספציפי של הסדרת מעמד של זרים בישראל והוצאת אזרחות ישראלית.