פורום בן ממשיך במושב

שאלה חדשה

מעמד הבן הממשיך הינו עניין בעל חשיבות עצומה.
סביב נושא הבן הממשיך קיימים סכסוכים ושאלות רבות משמעות והרות גורל
פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות למעמדו, זכויותיו, חובותיו של הבן הממשיך במושבים, וכן סכסוכים ופתרונות הנובעים ממעמד הבן הממשיך במשק החקלאי.

• מכירת מבנה יביל במשק

האם במכירה מבנה יביל במשק ייחשב לצרכי מס כדירה?

מ מיכל 11:03, 19 בינואר 2016
    11:03, 19 בינואר 2016
  • זכויות לבן ממשיך במושב

שלום מה הזכויות שיש לבן ממשיך?

• מנהל הפורום:עורך דין רגב אלקיים

נדב שלום ככלל, זכויות של בן ממשיך ("לרשת" את המשק) משתכללות רק לאחר פטירת ההורים. כל עוד ההורים בחיים כל הזכויות במשק הנם של ההורים (ההורים הם שמחליטים לעניי לתשובה המלאה...

נ נדב 10:58, 22 בדצמבר 2015
    10:58, 22 בדצמבר 2015
  • החלטה על הוספת יחידת דיור שלישית במושב

שלום אמורה להיכנס לתקוף החלטה שאומרת שיאפשרו להוסיף יחידת דיור שלישית במושבים: א.מתי ההחלטה...

דקל שלום ממתינים שרשות מקרקעי ישראל תפרסם הוראות ביצוע, ואז נדע את כל הפרטים. כרגע יש פיילוט במספר מושבים, ואין תאריך יעד לפרסום הוראות הביצוע. ככלל, נחלה מורכבת לתשובה המלאה...

ד דקל 10:21, 23 בנובמבר 2015
    10:21, 23 בנובמבר 2015
  • בן ממשיך

למי שייכים כספי ההורים של בן ממשיך לאחר פטירתם כגון בנק וכ"ו

אשר שלום רכוש ההורים, לרבות הכספים שבבנק, מתחלקים לאחר פטירתם בין היורשים בהתאם לדין (צוואה או חוק הירושה). בברכה, רגב אלקיים, עו"ד

א אשר 22:48, 19 ביולי 2015
    22:48, 19 ביולי 2015
  • חלוקת נחלה

אנו 4 אחים, הוריי החליטו לתת לאחי הקטן לבנות בית במשק, אנו רוצים לוודא שאחרי פטירת ההורים...

עדי שלום, ככלל, זכויות בר רשות אינן חלק מעיזבונו של אדם, אולם במקרים מסוימים ניתן להורות בצוואה מי מהילדים יקבל את המשק. אחת הדרכים לעגן את זכויותיכם היא הוספת הוראה לתשובה המלאה...

ע עדי 10:05, 13 ביולי 2015
    10:05, 13 ביולי 2015
  • מכירת משק

אנחנו בנינו בית לפני 10 שנים במשק של הוריי. מאז ומתיד נאמר על ידם שאני הבת הממשיכה. בזמן הבניה...

אילנה שלום, עקרונית, מכירת הנחלה כפופה לזכויות הבן הממשיך (ככל ומונה כדין). אם המינוי לא הושלם כדין, יש מקום לבחון את המסמכים ו/או הסכמים שנחתמו על ידי ההורים בהקשר ז לתשובה המלאה...

א אילנה 15:09, 8 ביולי 2015
    15:09, 8 ביולי 2015
  • בן ממשיך במשק חקלאי

היכן ניתן לבדוק שם בן ממשיך במשק חקלאי

ניתן לבדוק האם נרשם בן ממשיך אצל רשות מקרקעי ישראל. לתשומת ליבך, ככלל רמ"י מספקת מידע רק לבעלי הזכויות במשק או מיופי כוחם. בברכה,

א אורה 18:22, 25 במאי 2015
    18:22, 25 במאי 2015
  • מכירת נחלה

האם במכירת נחלה במסגרת הסכם גירושין חל מס? הבנתי שיש פטור ממכירה שנקראת "אגב גירושין"...

אכן, ככל וההעברה מתבצעת על פי פסק דין לגירושין, הפעולה אינה נחשבת למכירה על פי חוק מיסוי מקרקעין וכיוון שכך, אינה חייבת במס (בהנחה ומתקיימים יתר תנאי החוק בעניין זה). לתשובה המלאה...

מ מורן 11:49, 19 במאי 2015
    11:49, 19 במאי 2015
  • בן ממשיך

אבא שלי רוצה למנות אותי לבן ממשיך מה צריך לעשות כדי שאני אהיה באופן רשמי בן ממשיך?

סער שלום, יש לערוך ולהגיש מסמכים שונים על פי כללי רשות מקרקעי ישראל והסוכנות היהודית. כמו כן, מומלץ לערוך הסכמים בין ההורים והבן הממשיך, ואף בין יתר בני המשפחה. לתשובה המלאה...

ס סער 10:16, 18 במאי 2015
    10:16, 18 במאי 2015
  • רישום בית של בן ממשיך

שלום אני בונה בית בחלקה של הורי כבן ממשיך. רציתי לשאול האם הבית שאני בונה יהיה רשום על שמי...

אהרון שלום כל הזכויות (בר רשות) בנחלה הנן של הוריך, וזכויותיך הקנייניות בנחלה (כבן ממשיך) מתחילות רק לאחר פטירת ההורים (ובאישור רשות מקרקעי ישראל). יחידת מגורים ש לתשובה המלאה...

א אהרון 09:27, 20 באפריל 2015
    09:27, 20 באפריל 2015
  • בן ממשיך

האם אחיו או אחיותיו של בן ממשיך אמורים להסכים להעברת הנחלה לרשותו, והאם הם צריכים להסכים...

אלה שלום ככל ומינוי הבן הממשיך (כבן ממשיך) הושלם ברשות מקרקעי ישראל (רמ"י - בעבר נקרא המנהל), הרי שלכאורה רמ"י אינה דורשת הסכמת ו/או חתימת האחים לרישום הנחלה על שם הב לתשובה המלאה...

א ג אלה גורביץ 21:59, 16 באפריל 2015
    21:59, 16 באפריל 2015
  • אלמנתו של בן ממשיך

האם אחרי פטירתו של בעלי שהיה בן ממשיך הוריו שהם בעלי הנחלה רשאים להעביר את המינוי בן ממשיך לבתם...

שלום רב לאחר פטירת הבן הממשיך, האלמנה עשויה להיכנס לנעלי בעלה המנוח כבן ממשיך (הדבר תלוי בגורמים שונים). הנני מציע כי תפני אליי בפרטי ותפרשי את השתלשלות העניינים כד לתשובה המלאה...

א אלמנה 10:56, 25 במרץ 2015
    10:56, 25 במרץ 2015
  • זכויות בן ממשיך

בוקר טוב בשנת 1983 חתמו לנו ההורים של בעלי על בן ממשיך. יש לנו אישורים משנת 1983מהמושב הסוכנות...

חגית שלום ככלל, ההלכה הרווחת הנה כי בן ממשיך אינו מפצה את אחיו בעת העברת הזכויות במשק לאחר מלאת ימי ההורים. במקרים מסוימים ההורים רשאים להגיש תביעה לביטול מינוי ה לתשובה המלאה...

ח חגית 08:05, 15 בפברואר 2015
    08:05, 15 בפברואר 2015
  • פיצול בית

שלום אנחנו גרים בנחלה בנחלה יש בית אחד ואין אפשרות לבנות בית נוסף האם את הבית הקיים אפשר לפצל...

גיא שלום פנייתך לא ברורה. פיצול (או הפרדת מגרש מהנחלה) נעשה לגבי מגרש (ועליו בית מגורים). ככל ולא ניתן לבנות בנחלה בית מגורים נוסף, ניתן להוסיף יחידה צמודה אש לתשובה המלאה...

ג גיא 11:11, 22 בינואר 2015
    11:11, 22 בינואר 2015
  • בן ממשיך

היי,לפני שנה החלתי בהליך דרך ביהמ"ש,למינויי כבן ממשיך,אימי היתה חסויה והבקשה הוגשה דרך...

מירי שלום ככלל, ניתן להמשיך הליך למינוי בן ממשיך שהחל עוד בחיי ההורים. במקרה שלך, צריך לראות את המסמכים ובהתאם להם לחוות דעה. יצוין, כי בתי המשפט מקשים מאוד ב לתשובה המלאה...

מ מירי 07:02, 25 בדצמבר 2014
    07:02, 25 בדצמבר 2014
  • מכסת ביצים

בן ממשיך מונה כדין והיה רשום באגודה בסוכנות ובמינהל. הוא אף קיבל על שמו בעוד ההורים בחיים את...

דפי שלום ככלל, בעליות בזכויות בקרקע חקלאית היא אחד התנאים להקצאת מכסת ביצים ע"י המועצה לענף הלול. נא פני למועצה עם פסק הדין שבידך, ובדקי את האפשרויות העומדות בפני לתשובה המלאה...

ד דפי 08:56, 17 בדצמבר 2014
    08:56, 17 בדצמבר 2014
  • התנגדות למכירת הנחלה

אני בת ממשיכה כשנתיים שגרה עם משפחתי בבית שנמצא ליד בית הוריי. אבא שלי שגר לידי רוצה למכור את...

רחלי שלום כבת ממשיכה יש לך זכויות במשק עלייך להיפגש עם עו"ד שיבדוק את שלמות מינוייך כבת ממשיכה, ויציג לך את האפשרויות העומדות בפנייך. הנני לרשותך בברכה, לתשובה המלאה...

ר רחלי 11:35, 10 בדצמבר 2014
    11:35, 10 בדצמבר 2014
  • שני אחים על נחלה אחת

שלום רב שני אחים גרים בנחלה במושב במרכז הארץ אחד האחים רשום כבן ממשיך והשני לא מה יקרה עם...

ירון שלום כל עוד ההורים בחיים, הבן הממשיך אינו רשאי לבצע פעולות במשק (כמכירה או שעבוד וכיו"ב). עם פטירת ההורים, הבן הממשיך (שמונה כדין) רשאי להעביר על שמו את הזכו לתשובה המלאה...

י ירון 10:38, 25 בנובמבר 2014
    10:38, 25 בנובמבר 2014
  • בן ממשיך בפלח

אני גר בשטח שמוגדר פלח אני רוצה להמשיך לגור בשטח כבן ממשיך. האם יש הבדל בין פלח לנחלה כשזה...

ישי שלום שאלתך אינה ברורה בן ממשיך זה אחד הילדים שממונה על ידי הוריו לבן ממשיך, הוא בונה את ביתו בנחלה, והוא זה שעתיד "לרשת" את המשק במלאת ימי ההורים. בניית ב לתשובה המלאה...

י ישי 09:51, 24 בנובמבר 2014
    09:51, 24 בנובמבר 2014
  • בן ממשיך בבית שלא רשום עדיין על שמי

הבית שלי עדיין לא רשום על שמי בטאבו יש לנו כמה שלבים שאנחנו צריכים לעבור כדי שהבית יהיה רשום על...

שחר שלום רישום המשק על שמך מסתיים עם רישומו ברשות מקרקעי ישראל. הזכויות שלך יהיו זכויות של בר רשות (ולא בעלות). ברגע שהזכויות במשק יהיו רשומות ברמ"י על שמך, ת לתשובה המלאה...

ש שחר 08:19, 30 באוקטובר 2014
    08:19, 30 באוקטובר 2014
  • שכירות במושב ארנונה ומים

השכרתי את ביתי במושב לזוג העברתי על שמם מים באגודה וארנונה.המזכירה אמרה שאני אחראית לנושא...

רחל שלום ראשית אציין, כי השכרת מבנה במשק אינה חוקית (אלא אם קיבלת אישור מרשות מקרקעי ישראל מראש ובכתב). לגופה של שאלה, ככל והרישום הוא על שם השוכרת, הרי שהשוכרת ח לתשובה המלאה...

ר ב רחל בר 22:55, 11 באוקטובר 2014
    22:55, 11 באוקטובר 2014
  • חוב לתשלום הבן הממשיך?

האם חוב שהצטבר במשק במשך שנים עברו עובר לבן ממשיך שנכנס לגור במשק רק השנה?

עידו שלום בעלי הזכויות הרשומים במשק (ההורים לצורך העניין) הם נושאים בכל החובות והם זכאים לכל הזכויות במהלך חייהם. הבן הממשיך אינו נושא בחובות ואינו בעל זכויות במש לתשובה המלאה...

ע עידו 08:16, 30 בספטמבר 2014
    08:16, 30 בספטמבר 2014
  • נדרשים לעזוב את היחידות דיור

שלום אנחנו 3 אחים עם משפחות כולנו חיים בתוך אותו השטח של החצר של ההורים ביחידות נפרדות שם...

אפרת שלום ראשית, רישום כבן ממשיך (במשקים בהם הדבר מתאפשר) מאפשר לכל היותר למי שהוגדר כבן ממשיך לבנות בית לצד בית הוריו. קיימות אפשרויות להכשיר חלק מהמבנים בתנאים לתשובה המלאה...

א אפרת 10:58, 15 בספטמבר 2014
    10:58, 15 בספטמבר 2014
  • רישום בן ממשיך

האם מספיק שרשום בצוואה על בן כבן ממשיך או שצריך לקבל אישור וועד המושב?

בני שלום כדי להיות בן ממשיך ע"פ דין (ולא רק לצרכי בניה) עליך לקבל את אישור האגודה, הסוכנות היהודית ורשות מקרקעי ישראל. רצוי שלצד מינוי נהבן הממשיך ייחתם הסכם עם ה לתשובה המלאה...

ב בני 10:35, 28 באוגוסט 2014
    10:35, 28 באוגוסט 2014
  • בניה של נכד

שלום רב, במושב עובדים בעמק הועבר אלי כמתנה בחיים משק ההורים. אני רוצה לאפשר לבן שלי (נכדם של...

עמרם שלום באופן עקרונו, במקרה שלך ניתן לבנות בית שלישי בנחלה (רצף דורי). הפרדת מגרש מהנחלה תהא אפשרית בכפוף למגבלות (תכנוניות ואח'), והדבר מחייב תשלום לרשות מקר לתשובה המלאה...

ע עמרם 13:52, 28 ביולי 2014
    13:52, 28 ביולי 2014
עמוד מתוך2