לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
טלי

התלוננתי נגד בעלי על תקיפה, אבל בסוף השלמנו ואני רוצה לבטל את התלונה

שלום, לפני כמה ימים התלוננתי נגד בעלי על תקיפה, אבל בסוף השלמנו ואני רוצה לבטל את התלונה. במשטרה לא נותנים לי. איך אפשר לעזור לי?. ניסיתי לשכנע את החוקרת שזו הייתה אי הבנה, אמנם היה ויכוח סוער ומתוך כעס פניתי בתלונה למשטרה, אבל כבר במהלך הגשת התלונה החלטתי לחזור בי. מאותו רגע שום דבר לא עזר, החוקרת סירבה לבטל ואמרה לי שברור שזאת תסמונת האישה המוכה ועכשיו אני נבהלת מהתלונה וממשמעותה. בברכה טלי

יאיר רגב עורך דין פלילי

שלום טלי, חשוב להבין כי במשפט הפלילי כמעט ולא קיים מושג של "ביטול" או "משיכת" תלונה. הודעתך אשר נרשמה ע"י שוטר היא בדרך כלל הבסיס לחקירתה של עבירה פלילית. חקירת קרבן העבירה היא גם מרכזו של כתב האישום במידה ויוגש על ידי רשויות התביעה. יש לזכור כי גם ביטול תלונה במשטרה על ידי הקורבן ואפילו שאת בת זוגו, לא תתקבל באופן אוטומטי. ברגע שמוגשת תלונה במשטרה יש למשטרה סמכות לנהל חקירה בעניין ואף להעביר את תיק החקירה לרשויות התביעה תוך המלצה להגיש כתב אישום. גם במידה והאישה מגיעה למשטרה ומבקשת לבטל את התלונה, רשויות התביעה יחליטו כיצד והאם יש מקום לסגור את התיק. במידה והאישה תפנה למשטרה בבקשה לסגור את התיק כנגד בעלה, המשטרה אמורה לקחת ממנה הודעה נוספת ובה האישה תישאל, בדרך כלל, מה הסיבה האמיתית לרצונה לבטל את תלונה. גם אם תדגישי שאת מבקשת לבטל תלונה כי את מרחמת עליו וכי את סולחת לו – הדבר לא יביא, בדרך כלל, לסגירת התיק פלילי כנגד בן הזוג האלים, וזאת מכיוון שבמקרים אלה יש חשש כי האישה פועלת מתוך תלות רגשית או כלכלית בבעלה או מתוך לחץ של בני משפחתו ולכן מנסה להטיב את מצבו של הבעל (תסמונת האישה המוּכה). מכאן, שהבעיה לא פשוטה ומחייבת טיפול מקצועי של עו"ד פלילי מומחה

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום עבירות אלימות