פורום עבירות מין

שאלה חדשה
מנהל הפורום:עו"ד דרור שלום

מנהל הפורום: עו"ד דרור שלום

החל לעסוק בתחום המשפט לפני כ- 14 שנים, לפני כן שירת במשטרת ישראל כ -17 שנה. בין תפקידיו - קצין חקירו
למידע נוסף

053-9378363 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בכל הקשור לעבירות המין השונות, ידון בסוגיות כגון: מתי מתקיימת עבירת מין, מהן זכויות החשוד בעבירות מין, כיצד יש לנהוג במקרים בהם זומנת לחקירה בגין חשד לביצוע עבירת מין, מהם זכויותיך באם הורשעת בעבירת מין ומהן אפשרויות השיקום במקרה זה, זכויות קורבן עבירות מין, ההשלכות הכרוכות בהרשעה בעבירת מין, ליווי ודרכי טיפול בנפגעי עבירות מין.  כמו כן, הפורום יעסוק בעבריינות מין בקרב בני נוער.

• גילוי עריות מעל גיל 21 בהסכמה

האם גילוי עריות בהסכמה מעל גיל 21 הוא עבירת מין והאם גילוי עריות בהסכמה מתחת לגיל 21 הוא עבירת...

• מנהל הפורום:עו"ד דרור שלום

החוק אוסר על קיום יחסי מין בתוך המשפחה, אפילו בהסכמה , עד גיל 21. החוק מגדיר בני משפחה, אחים, סבא, דוד והורים. מעל גיל 21 אין איסור חוקי , אולי מוסרי, אבל זו שאלה לדיון לתשובה המלאה...

א א אמיר אור 13:40, 26 בנובמבר 2016
    13:40, 26 בנובמבר 2016
  • שאלה בנושא פער גילאים

שלום רב, אני בת 42, מתכתבת בצ'אט עם בחור בן 18 וכמה חודשים. השיחות בעלות אופי מיני. אין...

שלום מירי, אין מניעה חוקית לקיים קשר רומנטי. שניכם בוגרים, אין בניכם יחסי מרות כלשהי, שיהיה בהצלחה.

מ מירי 12:19, 15 בספטמבר 2016
    12:19, 15 בספטמבר 2016
  • האם שיחה עם קטין נחשב לעברת מין?

שלום, האם שיחה עם בן 15 על תוכן מיני, כאשר הקטין יזם את השיחות וגם תיאר בעצמו את מה שהוא אוהב....

שלום רונן. אני מניח שהמבוגר למעלה מגיל 18. יתכן ויש בשיחה תכנים מיניים שעשויים להגיע לכדי מעשה מגונה , ואם מדובר במעשה מגונה הגם בהסכמה ,יש בכך עבירה פלילית, לפי החוק ק לתשובה המלאה...

ר רונן 23:57, 25 באוגוסט 2016
    23:57, 25 באוגוסט 2016
  • טופס היעדר עבירות מין

שלום רב רציתי לשאול אם בטופס העסקה להיעדר עבירות מין משפיע גם תיק סגור מחוסר ראיות? בנוסף...

שלום עודד. על חוק המרשם הפלילי, אסור למעביד לדרוש רישום פלילי הכולל תיקים גנוזים. (למעט גופים מסויימים שיש להם הרשאה לראות את כל הרישומים, כגון שב"כ, משטרה) כאשר א לתשובה המלאה...

ע עודד 08:23, 28 ביולי 2016
    08:23, 28 ביולי 2016
  • האם המקרה הבא נחשב שידול לזנות

רציתי לבקש הבהרה בנוגע לנושא שידול לזנות באמצעות הסיטואציה הבאה: גבר מפרסם באתר המיועד לכך...

שלום קובי. התשובה אינה החלטית. במקרה שאתה מציג אני לא חושב שיש אינטרס ציבורי להעמיד אדם לדין בנסיבות אלה, אפילו אם יש רמיזה וברור שהבחור מעוניין בשירותי מין. המחוקק אסר לתשובה המלאה...

ק קובי 11:12, 17 ביולי 2016
    11:12, 17 ביולי 2016
  • מה ההתיישנות על עבירת מין? האם קיימת בכלל?

בגיל 15 ביצעתי סוג של מעשה מגונה בשכנתי בת 14. עברו מאז כמעט 8 או 9 שנים. האם אני חשוף עדיין...

שלום משה. חסר לי מידע נוסף. היה והקטינה היתה מעל גיל 14 ויחסי המין היו בהסכמה מלאה במסגרת יחסי חברות אין עבירה אם פערי הגילאים בניכם עד שלוש שנים. היה והקטינה מתחת לג לתשובה המלאה...

מ משה 17:23, 30 במאי 2016
    17:23, 30 במאי 2016
  • שאלה לגבי שידול למעשה זנות.

אמרתי לבחורה שאני רוצה לקיים איתה יחסי מין בלי להציע לה משהו בתמורה לזה.. והיא אמרה שהיא מוכנה...

ראשית, באמת אין חוק האוסר על אזרח לקבל שירותי מין (למעט קטין), זאת בניגוד למספר מדינות מתקדמות שהובילו לשינוי חקיקה וקבוע כי המדובר במעשה פלילי. כל אדם המביא אדם אחר לעס לתשובה המלאה...

ב בן 21:57, 26 במאי 2016
    21:57, 26 במאי 2016
  • קיום יחסי מין ללא רצון

שלום יש לי בעיה ואני כבר 8 שנים סוחב ענין זה על גבי .. כל פעם שרציתי ליפתוח זאת ולהגיש תלונה...

שלום ליאור. ראשית אני מתנצל על האיחור במתן המענה. אתה מתאר בעיה שיש ללא מעט מתלוננים בעבירות מין, במקרים כמו שלך יש מספר בעיות שיש לתת עליהן את הדעת. כגון חלוף הזמן ממו לתשובה המלאה...

ל ליאור 20:49, 7 באפריל 2016
    20:49, 7 באפריל 2016
  • הטרדה מילולית בשיחת טלפון

אדם שהטריד מילולית (בצורה מפורשת) בחורה בשיחת טלפון אך אין לזה הוכחות ( מלבד זה שהיה מקרה פעם...

שלום אבי. אין לי מספיק פרטים כדי לענות על השאלה. אני צריך לדעת מה בדיוק נאמר לבחורה באותה שיחת טלפון כדי לבדוק האם מדובר בהטרדה . בהתייחס לראיות, בדרך כלל עבירות מסוג לתשובה המלאה...

א אבי 15:43, 6 באפריל 2016
    15:43, 6 באפריל 2016
  • שאלות על הטרדות מיניות במקום העבודה

1. כעורך דין, כמה תיקים של נשים בערך אתה מקבל על הטרדות מינית במקום העבודה ? 2. למה לדעתך הרבה...

בוקר טוב לכן. שאלתן לא מעט שאלות, אשמח לדעת מהי מטרתן של השאלות. אני מטפל בתיקים של הטרדות ועבירות מין שונות, מנסיוני כקצין חקירות במשטרת ישראל אני יכול לומר כי נשים לתשובה המלאה...

א א ק ק ו אנחנו אושרית קורל קלקידן ופז 15:06, 30 במרץ 2016
    15:06, 30 במרץ 2016
  • בוס מטריד בעבודה עם אתרי פורנוגרפיה

אני וקבוצת חברות לעבודה מוטרדות מהמנהל שלנו, שנוגע בנו בכתפיים ובישבן על בסיס קבוע. בנוסף מדי...

שלום הלנה. חד משמעית מדובר בהטרדה מינית , אני מבין שהבוס מטריד מינית מספר נשים ומדובר במילה שלו מול מילה שלכם. המשטרה תחקור את כל המעורבים ותצטרך לקבל החלטה למי להאמין. לתשובה המלאה...

ה הלנה 10:13, 15 במרץ 2016
    10:13, 15 במרץ 2016
  • אני יודע שילד של השכן שלי עבר פגיע מינית על ידי אדם שאני מכיר , חובה עלי ללכת למשטרה?

שלום מאיר. החוק אינו מחייב אזרח לפנות למשטרה כאשר נודע לו על עבירה שבוצעה למעט חריגים שונים כגון: קיימת חובת דיווח של אחראי על קטין או חסר ישע (מנהל, מדריך, עו"ס , אפוטר לתשובה המלאה...

מ מאיר 22:00, 23 בפברואר 2016
    22:00, 23 בפברואר 2016
  • המפקד שלי התחיל איתי וקצת מטריד אותי האם זו עבירה למרות שלא סירבתי?

במשך זמן רב המפקד שלי שולח ידיים ומעיר לי הערות ולא נעים לי להגיב מה עושים?

שלום מירב לפי חוק למניעת הטרדה מינית כאשר מדובר ביחסי מרות אין רלוונטיות לאי הסכמתך, התנהגותו מהווה הטרדה מינית .

מ מירב 16:53, 22 בפברואר 2016
    16:53, 22 בפברואר 2016
  • החדרת איבר מין לפי הטבעת נחשב אונס?

גבר שאני מכירה שכב איתי ולא הסכמתי והוא החדיר את איבר מינו לפי הטבעת, האם אונס?

שלום שאולי. התשובה היא לא. אונס יחשב כאשר ישנה חדירה של איבר מין או חפץ לאיבר מין של האשה, במקרה שציינת מדובר במעשה סדום שהיא עבירה חמורה כשלעצמה.

ש שאולי 13:54, 22 בפברואר 2016
    13:54, 22 בפברואר 2016
  • הותקפתי מינית באנגליה אבל לא הגשתי תלונה

שלום עד לפני 4 שנים חייתי באנגליה עם בן זוגי תושב אנגליה. אחרי שהודעתי לו שאני רוצה להיפרד...

שלום רחל. כדי לענות על שאלתך חסרים לא מעט פרטים. אולם אשיב לך באופן כללי. את רשאית להגיש תלונה באנגליה, שם בוצעה העבירה ואני מניח שתקיפה מינית הינה עבירה באנגליה. עקרו לתשובה המלאה...

ר רחל 11:18, 22 בפברואר 2016
    11:18, 22 בפברואר 2016
  • גבר ששולח אליי תמונות פורנו

אני מכירה בחור שלא מפסיק לשלוח אלי בדיחות גסות ותמונות פורנו, האם עליי להתלונן?

שלום אורנה. עקרונית הבחור מבצע עבירה פלילית של הטרדה בכלל ושל הטרדה מינית בפרט. אני מציע לך לבקש ממנו להפסיק את ההטרדות. היה ואלה ימשיכו יש באפשרותיך לפנות למשטרה ובמקבי לתשובה המלאה...

א אורנה 08:45, 22 בפברואר 2016
    08:45, 22 בפברואר 2016
  • הבן שלי בן 11 עבר פגיעה מינית על ידי השכן,

החשש שלי שהבן שלי יצטרך להתמודד עם חקירות משטרה וגם להעיד בבית משפט, האם יש פתרון?

ג גבי 12:13, 21 בפברואר 2016
    12:13, 21 בפברואר 2016
  • יחסי מין עם קטין בן 16.5

הבן שלי בן 16.5 נפגש עם בחור שהכיר באינטרנט כבן 26 והם מקיימים מין אוראלי, האם זה מותר?

שלום דודי עקרונית, במידה ואינם בני משפחה או שיש יחסי מרות (כגון: מורה, מנהל, פסיכיאטר וכדמ), אין מניעה לקיים יחסים עם אדם מעל גיל 16, והכל כמובן אם היחסים נעשו בהסכמה ו לתשובה המלאה...

ד דודי 08:57, 21 בפברואר 2016
    08:57, 21 בפברואר 2016
  • הבן שלי עבר התעללות מינית בגיל 10, כיום הוא בן 32 האם יוכל להגיש תלונה.

שלום שרית. חשוב לבדוק על ידי מי בוצעה הפגיעה. אם מדובר באדם שאינו בן משפחה תקופת ההתיישנות חלפה, היה עליו להתלונן עד גיל 28. היה והפגיעה בוצעה על ידי בן משפחה תקופת ה לתשובה המלאה...

ש שרית 17:48, 18 בפברואר 2016
    17:48, 18 בפברואר 2016
  • עורך דין בעבירות מין

מדוע יש צורך בעורך דין בעבירות מין?

שלום שון. בעבירות מין יש חשיבות גדולה לשכור שירותיו של עורך דין המתמחה בתחום, המצב בעבירות אלה מורכב מאוד , למשל, יש מקרים שקיום יחסי מין יהווה אינוס ויש מקרים שקיום יח לתשובה המלאה...

ש שון 10:27, 18 בפברואר 2016
    10:27, 18 בפברואר 2016
  • קיום יחסי מין עם קטינה בת 13

קראתי את הסיפור של הילדה בת 13 ששכבה עם כמה נערים, האם מותר?

חוק העונשין אוסר לקיים יחסי מין עם אשה שטרם מלאו לה 14 שנים, אף אם האשה הביע הסכמתה לכך, מדובר בעבירה חמורה שלצידה עונש חמור של 16 שנות מאסר.

א אבי 18:23, 17 בפברואר 2016
    18:23, 17 בפברואר 2016
  • שאלה

בגין ויכוח סוער ברשת חברתית עלי לשאול את הבא: האם פרסום מודעת דרושות לשיחות סקס בלוח דרושים...

פ פ פונטיוס פילאטוס 00:20, 1 בספטמבר 2015
    00:20, 1 בספטמבר 2015
  • יחסי מין בשכרות

אני סטרייט, לאחר בילוי כשהייתי שיכור וכן אדם נוסף, החלנו לדבר על יחסי מין. מפה לשם נגעתי...

א אנונימי 02:04, 25 באוגוסט 2015
    02:04, 25 באוגוסט 2015
  • פגיעה מינית מאב גרוש ב'

לאחר שאנחנו דיווחנו לה על מה שקרה אתם יכולים לתאר מה קרה לה, היא הגישה תלונה במשטרה, במשטרה...

ע עמיחי 10:15, 8 ביולי 2015
    10:15, 8 ביולי 2015
  • פגיעה מינית מאב גרוש

הסיפר התחיל לפני שבועיים ביום שישי, בשעות הצהריים המוקדמות אשתי מקבלת הודעה בקבוצה הווטסאפ של...

ע עמיחי 10:15, 8 ביולי 2015
    10:15, 8 ביולי 2015
עמוד מתוך3