לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
יואב

העברת דוח על מהירות מופרזת לנהג אחר

תיאור המקרה- לאחרונה פנתה אליי אמא של בת זוגתי לשעבר (נפרדנו לפני כשנה) וטענה כי רכבה הפרטי (הרכב אשר בשימושה והיה בליסינג אצלה מטעם העבודה) קיבל דוח על עבירת מהירות ממצלמת מהירות לפני כשנה וחצי. בשיחה עימי היא טענה כי העבירה הינה ממצלמת מהירות בגין מהירות מופרזת. לאחר שהתעניינתי ושאלתי מה המהירות וכיצד היא יודעת שאכן אני נהגתי ברכב, היא טענה כי יש אצל חברת הליסינג (כרגע הדוח על חברת הליסינג) תצלום של הרכב המראה כי זהו גבר שנהג ברכב והיא טוענת כי אני נהגתי ברכבה עם ביתה. אני אמרתי כי אינני בטוח כלל שזה אני שנהגתי ברכב והיא לטענתה אמרה שבעלה היה בעבודה באותו היום ועל כן, הגבר היחיד אשר יכול היה לנהוג ברכבה הוא אני... יתרה מכך, היא טוענת שיש לה תיעוד שלנו (שלי ובת זוגתי לשעבר) מתאריך זה מיעד אשר הדוח בסביבתו וסמוך לשעת צילום המהירות... אני טוען שאינני נהגתי כלל ברכב בעת האירוע ויתרה מכך, יכול להיות כי 2 זרים אחרים נהגו את הרכב והיא מנסה להפיל את התיק עליי או אולי אף בת זוגתי הייתה ברכב כאשר עמה גבר אחר... בפניי מה אני עומד? האם ביכולתה לזמן אותי לבית משפט בטענה כי אני נהגתי ברכב? וזאת על סמך הנתונים שבידיה וללא הסכמה ממני? מה האפשרות שלה להעביר את הדוח עליי? כיצד התהליך עובד? האם היא יכולה להאשים אותי בעזרת תמונה ממיקום בסביבה במועד סמוך לביצוע העבירה? והאם בעזרת תמונה ממצלמת מהירות אפשר להפליל את הנהג שהוא אינו בעל הרכב? תודה מראש.

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום מהירות מופרזת