החזרת רישיון נהיגה לאחר שלילת רישיון לצמיתות - פורום המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

שאלה חדשה
  • רמי

נשלח ע"ירמי 12:01, 16 במרץ 2015

לפני 3 שנים נשלחתי לבדיקות המכון הרפואי ולא עברתי את הבדיקות בגלל בעיות סמים שהיו לי ושללו לי את הרישיון לצמיתות אני נקי 4 חודשים ואני רוצה וצריך לקבל בחזרה את הרישיון שלי האם אין שום דרך שבה אני יכול לקבל בחזרה את הרישיון אולי להביא אישורים שאני נקי ולעבור בדיקות נוספות במכון?

השב
  • מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום,מנהל הפורום

14:07, 22 במרץ 2015

שלום רמי. המכון הרפואי אינו שולל רישיונות, בוודאי שלא לצמיתות. הוא ממליץ בפני רשות הרישוי על כושרו הרפואי של נהג וממליץ מתי ניתן יהיה לבדקו שוב.

אני לא רואה שום מניעה שלאחר שעברה תקופת ההמתנה שנקבעה ע"י המרב"ד תשוב ותבדק.

תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים משמש כ"מסננת" של רשות הרישוי לבדיקת כשרותם של נהגים להחזיק ברישיונות נהיגה.
כארבעים אלף איש בשנה נבדקים על ידי המכון וכעשרת אלפים מתוכם נדחים כתוצאה מבדיקות אילו על ידי רשות הרישוי.
במילים אחרות: בפני עשרות אלפים של נהגים בשנה עולות שאלות רבות בנוגע לכשרותם לנהוג וליכולת המכון הרפואי לבחון את כשרותם. משנקבע כי אינם כשירים, עומדות בפניהם אפשרויות שונות לערער על החלטות אילו ולשנותם.
פורום משפטי בנושא זה עתיד לגרום להחלפת שאלות /תשובות/עצות/רעיונות בנושא המעניין רבים.

אודות המכון הרפואי לבטיחות בדרכים (מרב"ד)