דו"ח משוטר שלא הזדהה - פורום המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

שאלה חדשה
  • orit

נשלח ע"יorit 15:40, 20 בנובמבר 2015

שלום נסעתי בכביש וניסיתי להשתלב, והיה לי מספיק מקום פנוי להשתלב. הנהג מאחור החליט שלא בא לו שאני אשתלב ונתן גז, אבל כבר הייתי בתוך הנתיב מה שסיכן את שנינו. לאחר מכן עצרנו והוא בא אלי ואמר ש'קיבלת דוח כי חתכת אותי, אני שוטר' ביקשתי ממנו לראות תעודה והוא לא הראה והלך. יכול להיות שאני באמת אקבל דוח? ואם כן, אני יכולה לבטל? מה לעשות? תודה

השב
  • מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

עו"ד שי גלעד,מנהל הפורום

10:02, 25 בנובמבר 2015

אורית. על שוטר חלה חובה להזדהות. ככל הנראה , אותו אדם התחזה לשוטר. הפסיקה נזהרה בעדותו של "שוטר מעורב" כך שישנו סיכוי רב לבטל דו"ח שכזה, כמובן שהכל תלוי בנסיבות.

תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים משמש כ"מסננת" של רשות הרישוי לבדיקת כשרותם של נהגים להחזיק ברישיונות נהיגה.
כארבעים אלף איש בשנה נבדקים על ידי המכון וכעשרת אלפים מתוכם נדחים כתוצאה מבדיקות אילו על ידי רשות הרישוי.
במילים אחרות: בפני עשרות אלפים של נהגים בשנה עולות שאלות רבות בנוגע לכשרותם לנהוג וליכולת המכון הרפואי לבחון את כשרותם. משנקבע כי אינם כשירים, עומדות בפניהם אפשרויות שונות לערער על החלטות אילו ולשנותם.
פורום משפטי בנושא זה עתיד לגרום להחלפת שאלות /תשובות/עצות/רעיונות בנושא המעניין רבים.

אודות המכון הרפואי לבטיחות בדרכים (מרב"ד)