פורום מוניטין ונכסי קריירה בגירושין

שאלה חדשה
מנהל הפורום:ד"ר רון קדם

מנהל הפורום: ד"ר רון קדם

סטטיסטיקאי ואקטואר, מומחה במתן ייעוץ ועריכת חישובים אקטואריים ומשמש מומחה לבתי משפט באיזון נכסים עבו
למידע נוסף

072-3267135 חיוג
הודעה

בתקופת הקשר הזוגי, רוכשים בני הזוג נכסים מסורתיים כגון דירה מכונית וחסכונות בנתיבי השקעה שונים, בעת משבר הגירושין עסוקים בני הזוג בחלוקת הרכוש שנצבר, יש שיפנו לגישור לצורך עריכת הסכם ויש שיגישו תביעה רכושית לבית המשפט לענייני משפחה או לבית הדין הרבני, חשוב לתת את הדעת לכך שקיימים עוד נכסים ברי איזון בין בני הזוג.
לאורך השנים הכירו בתי המשפט גם ב-" נכסי העתודה הכלכלית של המשפחה" אשר כוללים מוניטין, זכויות פנסיה, נכסי פרישה, כושר השתכרות ונכסי הקריירה אחרים כנכסים ברי איזון בין בני זוג לעת גירושין.  במסגרת הפורום נעסוק בסוגיות השונות והמורכבות הקשורות בנכסי העתודה הכלכלית של המשפחה נציע פתרונות שונים לאופן חלוקת הנכסים בעת משבר הגירושין.

• השפעה של בת זוג חדשה על מצב ירושה וחלוקת רכוש

שלום זמן קצר לאחר מות אמי אבי ערך צוואה והוא כתב בה שלאחר מותו יחולק הרכוש שלו לילדים. עכשיו יש...

• מנהל הפורום:ד"ר רון קדם

הסוגיה אותה את מפרטת הנה סוגיה משפטית הדורשת בחינה מעמיקה של הצוואה וסטטוס בת הזוג. מציע לך לפנות ישירות לאחד מעורכי הדין בתחום המשפחה האתר זאפ

מ מעיין 12:34, 16 בנובמבר 2016
    12:34, 16 בנובמבר 2016
  • הזכות להישאר לגור בדירה עם שני הילדים

אני שוקלת גירושין אבל יש הרבה דברים שאני לא יודעת לגבי היום שאחרי. יש לנו דירה שקנינו ביחד עם...

אילנית שלום, כספים שנכנסו לנכסים משותפים כמו חשבון בנק או רכישה / שיפוץ דירה הם זכויות לחלוקה ככל נכס אחר מאחר וקיים "עירוב כספים". אם ניתנו כהלוואות עם הסכם מ לתשובה המלאה...

א אילנית 11:12, 15 בספטמבר 2016
    11:12, 15 בספטמבר 2016
  • הגרושה רוצה חצי מהפנסיה עכשיו

לפי הסכם הגירושין אשתי זכאית לחצי מהפנסיה שלי אבל אם אני אפתח את הפנסיה עכשיו אני אפסיד הרבה...

מוטי שלום. אינך חייב לתת מה שלא נזיל. יתר על כן, "חוק לחלוקת חיסכון פנסיוני בין בני זוג שנפרדו, התשע"ד–2014" מסדיר את העברת חלקה של בת זוגתך לשעבר בפנסיה לתשובה המלאה...

מ מוטי 10:23, 30 באוגוסט 2016
    10:23, 30 באוגוסט 2016
  • זכאות למחצית מכספי הפנסיה של הפרוד

שלום רב, אני ובעלי התחתנו בשנת 1977 ויש לנו 3 ילדים. נפרדנו בחודש אפריל ובעלי לא מתגורר בבית...

שלום טליה, אילו התגרשת היית זכאית למחצית הזכויות לתקופת השיתוף באמצעות יישום חוק לחלוקת זכויות פנסיוניות בין בני זוג שנפרדו התשע"ד - 2014. כאשר את פרודה, אם לא נ לתשובה המלאה...

ט טליה 10:48, 3 באוגוסט 2016
    10:48, 3 באוגוסט 2016
  • זכויות של גרושה כשהבית הוא ע"ש הגרוש

שלום, אני נשואה 5 שנים לקצין קבע בתפקיד בכיר ואני לא עובדת מחוץ לבית ומגדלת את שני הילדים שלנו...

ככלל, איזון הנכסים מתייחס לכלל הזכויות הסוציאליות, הנכסים והמוניטין שהצטברו במהלך תקופת השיתוף. לפיכך, לכאורה, הבית שהיה בבעלות בעלך לא נרכש מכספי השיתוף ואין לך בו חלק. לתשובה המלאה...

ר רונה 10:28, 19 ביולי 2016
    10:28, 19 ביולי 2016
  • זכויות המוניטין, פוטנציאל השתכרות וזכויות פנסיוניות

חתמתי על הסכם גירושין ב 2011. לא פנינו לאקטואר על פי סעיף בהסכם. בן זוגי לשעבר הינו רופא כירורג...

אורלי שלום, חשוב לפנות לאקטואר / רו"ח לביצוע איזון הנכסים כיוון שאם נדרש לעגן לפי חוק חלוקות זכויות פנסיוניות בין בני זוג שנפרדו 2014 - את עלולה לאבד קיצבת שארים אם לא ת לתשובה המלאה...

א ז ד אולי זמיר דוידוביץ 16:15, 22 ביוני 2015
    16:15, 22 ביוני 2015
  • זכויות בעסק של ידועים בציבור ללא ילדים

האם בקרב ידועים בציבור שחיים יחד מעל 4 שנים ללא ילדים מגיע לבן הזוג משהו מהעסק של בת זוגו? את...

ג גיא 10:35, 3 בפברואר 2015
    10:35, 3 בפברואר 2015
  • הקרבת הקריירה של האישה למען המשפחה

אני ובעלי התחתנו כשהיינו שנינו סטודנטים הוא למד ראיית חשבון ואני הנהלת חשבונות כשסיימנו את...

ט טלי 11:21, 29 בינואר 2015
    11:21, 29 בינואר 2015
  • חלקי בעסק שהוקם אחרי הנישואין

שלום, כשהכרתי את בעלי הוא היה שכיר. הוא חסך הרבה כסף כרווק ואחרי שהתחתנו הוא הקים עסק עם עזרה...

גלית שלום. נדרשים יותר פרטים על מהות העסק. האם הוקם לפני או אחרי הנישואים ומדוע ואיך נקבע כי מגיע לך 1% ממנו. כמה אחוזים יש לבעלך ? מהי תרומת חיי השיתוף לעסק ? ועוד. מדוע לתשובה המלאה...

א אושרת 13:06, 27 בינואר 2015
    13:06, 27 בינואר 2015