לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אילנית

הזכות להישאר לגור בדירה עם שני הילדים

אני שוקלת גירושין אבל יש הרבה דברים שאני לא יודעת לגבי היום שאחרי. יש לנו דירה שקנינו ביחד עם עזרה של ההורים משני הצדדים כך שתוך 10 שנים סיימנו לשלם אותה. יש לנו שני ילדים קטנים. מה הסיכוי שבית משפט יהיה לטובתי האימא ויתן לי להישאר בדירה עם הילדים? ובכלל מה הזכויות שלי כאימא לשני ילדים קטנים בנושא חלוקת הרכוש והממון?

item.Author מנהל הפורום ד"ר רון קדם

אילנית שלום, כספים שנכנסו לנכסים משותפים כמו חשבון בנק או רכישה / שיפוץ דירה הם זכויות לחלוקה ככל נכס אחר מאחר וקיים "עירוב כספים". אם ניתנו כהלוואות עם הסכם מסודר יש להחזיר את ההלוואות לפי הסכם ההלוואה שקיבלתם. כל הכספים, קרנות ההשתלמות, הפנסיות והפיצויים ולעתים "נכסי קריירה" ועסקים שצמחו בתקופת השיתוף נחלקים ביניכם בערך נוכחי נטו. תחילה מאזנים את הנכסים הנזילים לחלוקה מיידית ובנפרד את הכספים העתידיים. לשם כך יש לפנות ל אקטואר / רו"ח מוסכם או זה שימנה בית משפט. בהנחה שאת תוגדרי כמשמורן עיקרי - בעבור שני הילדים ישנו מדור בגובה 40% משכ"ד ברמה בה התגוררתם. עם גיוס אחד הילדים חלקו פוחת לשליש ממה שקיבל ולאחר שרות צבא מפסיק התשלום. כמו-כן, יש מזונות ילדים והשתתפות מחצאי עלויות, חוגים, טיפולים רפואיים וכד'. גובה המזונות תלוי בהכנסות בני הזוג ולעתים ברמת השוויוניות של המשמורת על הילדים.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום מוניטין ונכסי קריירה בגירושין