פורום שלום בית

שאלה חדשה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

מטרתו של פורום זה הינה לסייע לזוגות אשר עומדים בפני הליך גירושין שלא בלב שלם, ומתלבטים באשר לעתידם הזוגי ולאפשרות המשך החיים המשותפים.

כמו כן הפורום יספק מענה משפטי  לשאלות העולות במהלך הליכי הגירושין באשר להשפעתה של תביעה לשלום בית על ההליכים בבית הדין הרבני, משמעותם של הסכמי שלום בית ולחילופין גירושין, מה קורה במצבים בהם רק אחד מהצדדים חפץ בשלום בית ועוד.

• שלום בית כשכל אחד חי בבית נפרד

אשתי הגישה תביעת גירושין ובקשתי שלום בית בבית הדין ואשתי הסכימה, כרגע אנחנו רק מתראים ואני...

• מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

אייל שלום באם מדובר בתחילתה של הדרך אולי אשתך צריכה זמן נוסף ומומלץ להסתייע בייעוץ זוגי. אם מדובר במצב מתמשך יכול להיות שאשתך אינה מעוניינת כלל בשלום בית והסכימה לכך ר לתשובה המלאה...

א אייל 12:33, 30 בנובמבר 2016
    12:33, 30 בנובמבר 2016
  • האם הסכמה לשלום בית פוטרת מכתובה?

הגשתי תביעת גירושין ואשתי דרשה בדיון שלום בית. האם במקרה שאסכים לשלום בית והוא ייכשל יתחשבו...

יואל שלום, הסכמתך לשלום בית אשר נכשל לא בהכרח תפטור אותך מתשלום הכתובה, כמו שסירובך לשלום בית לא בהכרח יחייב אותך בכתובה במידה וקיימות עילות שבדין להפסד הכתובה. מא לתשובה המלאה...

י יואל 09:36, 30 באוקטובר 2016
    09:36, 30 באוקטובר 2016
  • איך להתמודד עם בעל שמגיש בקשות שקריות לשלום בית ?

אני כבר למעלה משנה בהליכי גירושין, בכל פעם בעלי "מושך" זמן ודוחה דיונים כשכבר אין...

יפית שלום, חשוב שתתעדי את ניסיון שלום הבית, כלומר את התנהגותו של בעלך אלייך במהלך תקופת שלום הבית על מנת להוכיח את חוסר רצינותו בבית הדין. חשוב לציין שיש גבול ל לתשובה המלאה...

י יפית 17:06, 6 בספטמבר 2016
    17:06, 6 בספטמבר 2016
  • רצון חד צדדי לגירושין בלי לנסות שלום בית

אם בעלי רוצה להתגרש ואני לא האם הוא יכול להמשיך בהליך גירושין בלעדיי? מה אני יכולה לעשות...

ניני שלום ברור שבעלך לא יכול להתגרש בלעדייך, לגירושין דרושים שני הצדדים (כמו שלנישואין). כאשר תגיעי לבית הדין הרבני את יכולה לבקש מבית הדין שלום בית, גם אם בעלך יסרב לתשובה המלאה...

נ ניני 10:59, 6 בספטמבר 2016
    10:59, 6 בספטמבר 2016
  • הסכם גירושין או שלום בית

החלטנו לחתום על הסכם שלום בית, אבל בהסכם שאשתי הביאה מהעורך דין יש סעיף שמדבר על מתן גט חלוקת...

יוסי שלום מקובל לערוך הסכם שלום בית ולחילופין גירושין, הכולל בתוכו הן הסכמות לעניין תקופת החזרה לשלום הבית והן הסכמות לגבי הליכי הגירושין באם שלום הבית ייכשל. בכל לתשובה המלאה...

י יוסי 12:53, 27 ביולי 2016
    12:53, 27 ביולי 2016
  • מה קורה כאשר רק אחד הצדדים רוצה בהסכם שלום בית?

מהנסיון שלך, מה הדרך היעילה ביותר להתמודד או להמשיך הלאה בהליכים?

רונן שלום שאלתך אינה ברורה או מפורטת מספיק. אנא הרחב על מנת שאוכל לסייע

ר רונן 11:42, 5 ביוני 2016
    11:42, 5 ביוני 2016
  • תביעת שלום בית היכן מגישים?

הי, לאחר ריב ממושך און ואוף עם בעלי, סיכמנו על ניסיון נוסף למען הילדים ולמעננו בתקווה. היכן יש...

ליאת שלום, לא ברור משאלתך האם כבר הוגשה תביעת גירושין ? במצב הדברים הזה אני ממליצה לערוך הסכם שלום בית ולחילופין גירושין כאשר במסגרת ההסכם ניתן לקבוע במשותף ובהסכמה לתשובה המלאה...

ל ליאת 17:11, 30 במאי 2016
    17:11, 30 במאי 2016
  • הסכם שלום בית , האם יש חוק התישנות.

במהלך רצון לגירושים, בניסיון נוסף להצלת הנישואים, עשינו, בעלי ואני, הסכם שלום בית ע"י עורך...

דניאלה שלום, יש לבחון את הניסוח המדוייק בהסכם. בכל מקרה- לא מדובר בהתיישנות אלא יש לבחון האם קיימים תנאים בהסכם המגבילים את תקופת ההסכם או מתייחסים לפרק זמן ספציפי בלב לתשובה המלאה...

ד דניאלה 08:57, 21 בפברואר 2016
    08:57, 21 בפברואר 2016
  • מה צריך להיות בהסכם שלום בית

מה צריך להיות בהסכם שלום בית והאם חובה לערוך את ההסכם אצל עורך דין? אני רוצה לעשות הסכם ובעלי...

בטי שלום, לרוב מומלץ לערוך הסכם שלום בית ולחילופין גירושין, מדובר בהסכם הכולל את התנהלות הצדדים בתקופת שלום הבית מבחינת מגורים, התנהלות כספית ועוד, וכן כיצד נוהגים ב לתשובה המלאה...

ב בטי 17:49, 27 בינואר 2016
    17:49, 27 בינואר 2016
  • ביטול הסכמה לשלום בית

בעלי בקש שלום בית ברבני והסכמתי לחזור לניסיון. אומנם עבר רק חודש אבל אני רואה שדבר לא השתנה...

שני שלום, זכותך לחזור בך מהסכמתך לשלום הבית בכל רגע נתון, כאשר יש לפנות לבית הדין הרבני ולהודיע על כך. יחד עם זאת, במידה ואינך מיוצגת על ידי עו"ד, אני ממליצה להת לתשובה המלאה...

ש שני 14:45, 17 בינואר 2016
    14:45, 17 בינואר 2016
  • רוצה לקחת את שני ילדי לטיול לחו"ל והגרוש שלי מסרב.

שלום, אני רוצה לקחת את שני ילדי לחו"ל והגרוש שלי מסרב. בהסכם הגירושין לא התייחסנו לנסיעות...

דפנה שלום, עלייך לנסות ולפנות לבית המשפט ולבקש ביטול צו עיכוב היציאה, כנגד ערבות או ערבון כלשהו. בהצלחה

ד דפנה 09:22, 14 בינואר 2016
    09:22, 14 בינואר 2016
  • חלוקת ירושה בהסכם שלום בית

אשתי הגישה תביעת גירושין ברבני (בלי עורך דין) ואני בקשתי שלום בית. המליצו לנו שאם חוזרים לשלום...

בני שלום, ירושה מהווה חריג לחוק יחסי ממון, כלומר ירושה אינה מתחלקת בין הצדדים במקרה של גירושין ושייכת רק לצד שקבל את הירושה (מלבד במקרים חריגים שנקבעו בפסיקה). אני לתשובה המלאה...

ב בני 09:27, 10 בינואר 2016
    09:27, 10 בינואר 2016
  • שלום בית בבתים נפרדים האם אפשרי?

שלום, אני והפרוד רוצים לנסות שלום בבית בבתים נפרדים ללא לינה משותפת. בהמשך אסכים שהפרוד יבוא...

סמדי שלום, אינך צריכה לפרט בפני בית הדין את תנאי ודרך מימוש שלום הבית, זהו נושא שאת והפרוד צריכים להסכים עליו. די שתצייני בפני בית הדין כי רצונך בשלום בית. יחד עם ז לתשובה המלאה...

ס סמדי 07:28, 4 בינואר 2016
    07:28, 4 בינואר 2016
  • איפה נהוג לגור בשלום בית אחרי פרידה?

אני ואשתי פרודים כבר למעלה משנה. בשנה האחרונה לנישואין גרנו עם בתנו היחידה בשכירות. לאחר הפרידה...

יוסי שלום, אתחיל מהסוף - מאחר ודירתכם המשותפת האחרונה הינה דירה בשכירות בה התגוררתם כשנה, אין מדובר בבית של האם אשר הילדה רגילה אליו. מאחר ושניכם מתגוררים בשכירות - לתשובה המלאה...

י יוסי 13:40, 25 בדצמבר 2015
    13:40, 25 בדצמבר 2015
  • תביעת גירושין או שלום בית

בעלי מאיים בשנה האחרונה להתגרש וחוזר על כך בכל ויכוח. אני מעדיפה שהיחסים בינינו יסתדרו ולא נגיע...

מתלבטת שלום, אם אינך רוצה להתגרש - אני מציעה לך לא לעשות בשלב זה דבר ( מלבד אולי לפנות לייעוץ זוגי) כיוון שעל פניו נראה כי פנייה לבית הדין בשלב זה עלולה לגרום לך יות לתשובה המלאה...

מ מתלבטת 07:42, 17 בדצמבר 2015
    07:42, 17 בדצמבר 2015
  • אשתי בוגדת בי בזמן שלום בית

הגשתי תביעת גירושין לבית המשפט למשפחה. כבר בדיון הראשון עורכת הדין של אשתי חקרה אותי וניסתה...

אנונימי שלום, ראשית - אני מניחה שהגשת תביעת גירושין לבית הדין הרבני- משום שאין אפשרות להגיש תביעת גירושין לבית משפט למשפחה. לגבי הבגידה- אם תטען בבית הדין שאשתך בגדה לתשובה המלאה...

א אנונימי 11:39, 16 בדצמבר 2015
    11:39, 16 בדצמבר 2015
  • הסכם שלום בית

אנחנו נשואים 12 שנים ויש לנו 4 ילדים (3 בנות ובן). בעלי הגיש תביעת גירושין ואני בקשתי שלום...

שרה שלום, חשוב לחתום על הסכם שלום בית ולחילופין גירושין- אך חשוב לעשות זאת רק בהתייעצות ובליווי עו"ד. ההסכם אמור לקבוע כיצד יתנהלו החיים המשותפים בתקופת שלום ה לתשובה המלאה...

ש שרה 07:26, 16 בדצמבר 2015
    07:26, 16 בדצמבר 2015
  • עד מתי בית הדין יעדיף שלום בית מזוייף?

הגשתי תביעת גירושין נגד בעלי לפני יותר משנה. בעלי ביקש שלום בית כבר מספר פעמים והסכמתי אך בכל...

אנונימית שלום, מאחר ואת זו שהגשת את תביעת הגירושין, הסכמתך לשלום בית עלולה לפגוע בך ולסבך את התיק- במקרים מסוימים. כדאי שתציגי לבית הדין את התמונה המלאה על התנהלותו לתשובה המלאה...

א אנונימית 10:12, 10 בדצמבר 2015
    10:12, 10 בדצמבר 2015
  • כמה זמן נהוג לנסות שלום בית ומה הוא כולל?

אני ואשתי הגענו להסכמה בבית משפט לנסות שלום בית ולבטל את תביעת הגירושין שלי ותביעת המזונות...

משה שלום, אין זמן כלשהו שהינו מחייב לעניין ניסיון לשלום בית, יחד עם זאת ברור שניסיון של שבועיים אינו נראה רציני ודרושים לפחות מספר חודשים על מנת לבסס החלטה סופית. אי לתשובה המלאה...

מ משה 10:53, 30 בנובמבר 2015
    10:53, 30 בנובמבר 2015
  • מה קורה כשיש בגידה?

אשתי בגדה בי (יש לי הוכחות) ובגלל זה בקשתי מבית הדין הרבני להתגרש. אשתי מאוד הצטערה ומנסה לפצות...

בעל יקר שלום, מדובר במצב מאוד עדין - מאחר ובמידה והודעת לבית הדין הרבני כי אשתך בגדה בך ובשל סיבה זו אתה מבקש להתגרש הבעיה מורכבת משום שאם בית הדין יקבל את הטענה שא לתשובה המלאה...

ב בעל 08:43, 20 בנובמבר 2015
    08:43, 20 בנובמבר 2015
  • האם משלמים מזונות גבוהים כאשר מסרבים לשלום בית?

שלום, הגשתי תביעת גירושין לאחר 22 שנות נישואין. אשתי מסרבת להתגרש ורוצה שלום בית וטוענת שאם לא...

אבנר שלום, לא פרטת האם כוונתך למזונות ילדים או למזונות אישה. באשר למזונות ילדים - אין קשר בין גובה מזונות הילדים לבין רצונך או אי רצונך בשלום בית. לגבי מזונות איש לתשובה המלאה...

א אבנר 08:53, 16 בנובמבר 2015
    08:53, 16 בנובמבר 2015
  • להתגרש בכל מקרה

הגשתי תביעת גירושין נגד בעלי, הוא אמר שלא ייתן לי גט בחיים. שמעתי שהוא יכול לבקש שלום בית ואז...

עמית שלום, אינך חייבת להסכים לשלום בית, אבל אם תסרבי לשלום בית בלי שיש לך עילות גירושין מוצדקות (לפי ההלכה) את עלולה להינזק מכך. במקרה כמו שלך אני ממליצה לפנות ב לתשובה המלאה...

ע עמית 19:23, 10 בנובמבר 2015
    19:23, 10 בנובמבר 2015
  • שלום בית אמיתי או לא?

הגשתי תביעת גירושין, אבל אשתי בקשה מבית הדין שלום בית והבטיחה שתלך איתי לייעוץ זוגי והסכמתי כי...

אלברט שלום, מאחר והסכמת לשלום בית מומלץ שתגיע לייעוץ, על מנת שאשתך לא תטען בפני בית הדין כי אתה זה שהפר את שלום הבית. לגבי כוונותיה של אשתך - אין לדעת אם היא באמת לתשובה המלאה...

א אלברט 13:15, 1 בנובמבר 2015
    13:15, 1 בנובמבר 2015
  • נסיון נוסף לשלום בית

לפני כחצי שנה ניסינו אני ובעלי שלום בית ונראה שלבעלי היו כוונות טובות אך לבסוף שלום הבית נכשל...

אנוננימית שלום, בוודאי שאת יכולה לבקש שוב שלום בית מבית הדין - השאלה אם בית הדין ייעתר לבקשתך תלויה בנסיבות שהביאו להגשת תביעת הגירושין על ידי בעלך בפעם השנייה. לתשובה המלאה...

א אנונימית 20:01, 30 בספטמבר 2015
    20:01, 30 בספטמבר 2015
  • הסכם שלום בית וצוואה

אשתי רוצה להתגרש אבל הצעתי לה שנלך ליועץ. היועץ המליץ לנו שנעשה הסכם שלום בית ולחילופין...

יורם שלום, הדרישה של אשתך בעניין הצוואה נשמעת קצת תמוהה ואפשר שמעידה כי אשתך אינה באמת מעוניינת בשלום בית אמיתי. צוואה אמורה לבטא את רצונו האמיתי של המצווה כאשר ז לתשובה המלאה...

י יורם 17:33, 30 בספטמבר 2015
    17:33, 30 בספטמבר 2015
עמוד מתוך3