בעל שנטש את הבית ולא משלם מזונות - פורום שלום בית

שאלה חדשה
  • אילנה

נשלח ע"יאילנה 08:21, 24 בספטמבר 2015

בעלי עזב את הבית לפני חודשיים ועזב אותי לבד עם הילדה. הוא לא משלם מזונות ולא עוזר ובא לראות את הילדה רק כשנוח לו אבל כל הזמן טוען שהוא לא רוצה להתגרש. אני חושבת להגיש תביעת גירושין ולדרוש שישלם לי מזונות לילדה ואת כל הזכויות שמגיעות לי, אבל אני מפחדת שהוא ידרוש פתאום שלום בית. האם כדאי להגיש תביעת גירושין? ואם לא מה לעשות?

השב
  • מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

עו"ד הילה בורנשטיין,מנהל הפורום

09:43, 25 בספטמבר 2015

אילנה שלום,

נסי לברר עם בעלך מה הוא רוצה בדיוק - שלום בית או גירושין, וכדאי שגם את תדעי בדיוק מה רצונך והיכן את עומדת.

במידה ובעלך יסרב לשאת במזונות הילדה מומלץ שתגישי תביעת מזונות ילדים ללא כל קשר לגירושין. אין שום סיבה שתהיי במצוקה וכל

העול ייפול רק עלייך.

אם אחרי השיחה עם בעלך החלטת שפנייך לגירושין אני ממליצה בחום שתפני להתייעצות עם עו"ד.

בהצלחה

תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

מטרתו של פורום זה הינה לסייע לזוגות אשר עומדים בפני הליך גירושין שלא בלב שלם, ומתלבטים באשר לעתידם הזוגי ולאפשרות המשך החיים המשותפים.

כמו כן הפורום יספק מענה משפטי  לשאלות העולות במהלך הליכי הגירושין באשר להשפעתה של תביעה לשלום בית על ההליכים בבית הדין הרבני, משמעותם של הסכמי שלום בית ולחילופין גירושין, מה קורה במצבים בהם רק אחד מהצדדים חפץ בשלום בית ועוד.