פורום דרכון בולגרי ועסקים בבולגריה

שאלה חדשה
מנהל הפורום:מריאנה עזיז עו"ד

מנהל הפורום: מריאנה עזיז עו"ד

בעלת תואר שני במשפטים בוגרת הפקולטה למשפטים באוניברסיטה הבולגרית החדשה סופיה, בולגריה. בעלת רישיון
למידע נוסף

053-9377854 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בשאלות בתחום טיפול וליווי בקשות לקבלת אזרחות בולגרית, הוצאת דרכון בולגרי לילידי בולגריה וצאצאיהם, אשרות כניסה ואיתור מסמכים בבולגריה.

בנוסף, הפורום יענה על שאלות בתחום הקמת חברות ועסקים בבולגריה – ליווי וייצוג משפטי בכל תחומי הדין והמשפט בבולגריה, רישום נציגות של חברה זרה בלשכת המסחר בבולגריה וכו'.

• במידה ואקבל אזרחות בולגרית - האם יש גם התחייבויות כספיות? מיסים? תשלומים קבועים שאזרחים בולגרים חייבים לשלם?

• מנהל הפורום:מריאנה עזיז עו"ד

שלום רב, התחייבויות כספיות יש רק במקרה שגרים ועובדים בבולגריה. אחרי קבלת דרכון ות"ז בולגריים כדאי להגיש הצהרה שלא חיים קבוע בבולגריה. בברכה, מריאנה עזיז עו"ד

ע א עזרא איילת-השחר 20:26, 7 בדצמבר 2016
    20:26, 7 בדצמבר 2016
  • הוצאת אזרחות בולגרית עם הפרעה בי פולרית

האם ניתן להוציא אזרחות גם אם יש מחלת נפש (הפרעה בי פולרית)?

שלום רב, על פי החוק לא יכול להגיש בקשה לאזרחות, משהו סובל ממחלת נפש . בברכה, מריאנה עזיז עו"ד

ר רינה 13:16, 3 בנובמבר 2016
    13:16, 3 בנובמבר 2016
  • אמי ילידת בולגריה 1931 עלתה ארצה בשנת 1946. נפטרה 2008. האם אני זכאי?

שאלת זכאותי לדרכון בולגרי

שלום רב, זכאים לאשר את האזרחות הבולגרית הם רק האנשים שעזבו בולגריה בין 03/1948- 11/1950. בברכה, עו"ד מריאנה עזיז

ע ח עפר חכמוב 12:34, 22 באוקטובר 2016
    12:34, 22 באוקטובר 2016
  • אמי ילידת בולגריה ונפטרה בשנת 2008. האם אני זכאי לדרכון?

אמי ילידת בולגריה ונפטרה בשנת 2008. האם אני זכאי לדרכון?

שלום רב, קודם צריך לאשר אזרחות בולגרית של אמך ז"ל ואחר כך אתה תוכל לבקש אזרחות בולגרית. בברכה, מריאנה עזיז עו"ד

ע ח עפר חכמוב 12:27, 22 באוקטובר 2016
    12:27, 22 באוקטובר 2016
  • הוצאת תעודת לידה בולגרית לאימי

כיצד ניתן להוציא תעודת לידה לאימי. נולדה בסמקוב בשנת 1940

שלום רב, חג שמח. יש כמה אפשרויות: שגרירות בולגריה, לתת יפוי כוח קונסולרי לעו"ד או משהו אחר או לנסוע לסמוקוב בבולגריה. בברכה, מריאנה עזיז עו"ד

ע ק עמי קלנר 18:39, 4 באוקטובר 2016
    18:39, 4 באוקטובר 2016
  • הוכחת לידה בבולגריה באמצעות כתובת המגורים שם

סבתי נולדה בבולגריה. אין לנו תעודת לידה שלה או כל מסמך שמוכיח שהיא נולדה שם אבל אחיה יודע את...

שלום רב, כתובת הבית שלה לא מספיקה, אבל היא בסיס לעשות טרום בדיקה בבולגריה . לצורך טרום בדיקה בבולגריה צריך להמציא הנתונים הבאים: - שם פרטי ושם משפחה שלה לפי תעודת לתשובה המלאה...

א אלינור 10:10, 19 בספטמבר 2016
    10:10, 19 בספטמבר 2016
  • כיום אני כבן 37, כאשר הייתי קטין הופעתי בתעודת זהות הבולגרית של אימי. לאחר מכן אמא חדשה את הדרכון הבולגרי (לאחר הכניסה לאיחוד),

האם אני עוד רשום איפשהו בבולגריה כאזרח למרות שלא הוצאתי דרכון בהיותי בגיר? האם התהליך להוצאת...

שלום רב, קודם צריך לעשות בדיקה ברשומות בעירייה לפי כתובת אחרונה בבולגריה, להוציא תעודת לידה ולפי התוצאות הבדיקה נדע אם יש טעם להגיש בקשה לאזרחות ומה התהליך. בברכה, מר לתשובה המלאה...

ט טל 15:06, 3 באוגוסט 2016
    15:06, 3 באוגוסט 2016
  • היכן ניתן להוציא אזרחות בולגרית מהר יותר?

שלום רב, האם כדי להוציא אזרחות בולגרית יותר מהיר יהיה לנסוע לבולגריה ולהסדיר את זה שם או שכדאי...

שלום רב, לאור רה-ארגון האחרון בשגרירות הבולגרית עדיף להגיש כאן ובאמצעות מקצוען. בברכה מריאנה

ב בני 11:05, 3 באוגוסט 2016
    11:05, 3 באוגוסט 2016
  • מהו הליך להוצאת דרכון בולגרי עבור ילדים ונכדים של בעל דרכון בולגרי

אבא שלי נולד בבולגריה ועלה לארץ בנובמבר 1948 והוא בעל דרכון בולגרי. אני מעוניינת בדרכון בולגרי...

שלב ראשון הגשת בקשה לאזרחות שלך. המשך ההליך 18 חודשים לפי החוק. כל אחד חייב להגיש בקשתו בעצמו בבולגריה או בשגרירות בולגריה כאן ולעבור ראיון. רק לאחר תהליך קבלת האזרחות נ לתשובה המלאה...

מ מיכל 19:18, 15 ביוני 2016
    19:18, 15 ביוני 2016
  • זכאות לדרכון בולגרי מהסבא וסבתא

הי! הסבא וסבתא עלו ארצה בשנות ה- 50 מבולגריה. האם לנכדים יש זכאות אוטומטית לקבלת אזרחות?...

ראשית, לאחד מן הסבים צריך להיות אזרחות בולגרית בתוקף. שנית, הזכות לאזרחות איננה עוברת שני דורות, כלומר, קודם כל על ההורים לפעול לקבלת זכאות לאזרחות ורק לאחר מכן הנכדים לתשובה המלאה...

צ ציפי 11:31, 5 ביוני 2016
    11:31, 5 ביוני 2016
  • מה דמי הטיפול להוצאת דרכון בולגרי

שלום! אנו 2 אחים, הורינו הגיעו מסופיה ארצה בשנות ה- 60. נשמח להבין מה עלות הטיפול בהוצאת דרכון...

מי שהוריו הגיעו מבולגריה בשנות השישים, צריך לבדוק האם האזרחות של ההורים עדיין תקפה. אם כן, יש צורך להגיע לשגרירות בולגריה ולהמציא את המסמכים המתאימים ואז ניתן לבקש הוצא לתשובה המלאה...

א איתי 17:09, 30 במאי 2016
    17:09, 30 במאי 2016
  • מסמכים דרושים להוצאת דרכון

שלום, אימי ילידת בולגריה ובעלת תעודת זהות ודרכון בוגרי. ברצוני להוציא דרכון בולגרי אך אני תוהה...

שלום רב, כדאי לפנות לעו"ד בתחום פלילי ולבדוק את האפשרויות לקצר את ההליך. רישום פלילי עלול להפריע להוצאת אזרחות בולגרית. בהצלחה. בברכה, מריאנה עזיז עו"ד

ע עמיר 15:10, 2 במאי 2016
    15:10, 2 במאי 2016
  • הוצאת דרכון בולגרי לנשא HIV

שלום, אבא שלי במקור מבולגריה עם דרכון בולגרי. אחים שלי עברו את התהליך לפני מספר שנים וגם הם...

שלום רב, אישור הרפואי ובדיקת HIV (שלילי) זה אחד מהתנאים ומסמכים להגשת בקשה לאזרחות בולגרית. במקה שלך יכול להיות שלא יקבלו את הבקשה שלך או שיחזירו מבולגריה. בברכה, מרי לתשובה המלאה...

א ש איתי ש 17:44, 21 במרץ 2016
    17:44, 21 במרץ 2016
  • אובדן תעודת זהות וחידוש דרכון

שלום רב יש לי אזרחות בולגרית ודרכון בולגרי שפג תוקפו. כדי לחדש את הדרכון ביקשו ממני בשגרירות...

שלום רב, במקרה שלך קודם צריך להודיע את המשטרת ישראל לאיבוד ת"ז הבולגרית שלך. האשור הודעה על אבידה צריך לתרגם לבולגרית וביחד עם התעודת כתובת קבועה בבולגריה, אפשר לה לתשובה המלאה...

א ג אייל גרטמן 00:08, 20 במרץ 2016
    00:08, 20 במרץ 2016
  • יש לי אזרחות בולגרית עם כתובת פיקטיבית, אני רוצה לשנות כתובת בסופיה לכתובת של נכס הסבתא ,כיצד ניתן שנות כתובת ולממש את בעלות הנכס ?

שלום רב, צריך לפנות לעירייה לפי הכתובת של סבתא שלך ביחד עם המסמך הבעלות והצרת הסכמה של בעל הנכס ולשנות את הכתובת הרישום. שינוי הזה דורש גם להוציא ת"ז בולגרית חדשה. לתשובה המלאה...

א פ אלי פרחי 17:07, 4 במרץ 2016
    17:07, 4 במרץ 2016
  • כיצד ניתן לקבל אישור שהייה במחנה עבודה בסופיה במלחמת העולם השנייה ?

אבי ז"ל יליד סופיה (1920) שהה במחנה עבודה בסופיה במלחמת העולם השנייה, כיצד ניתן לקבל אישור...

שלום רב, צריך לפנות לארכיון בבולגריה ולבדוק את האפשרות לקבלת אישור. בברכה, מריאנה עזיז

א פ אלי פרחי 16:58, 4 במרץ 2016
    16:58, 4 במרץ 2016
  • האם אני יכול להוציא דרכון בולגרי?

שלום, אבי נולד בארץ להורים יוצאי בולגריה (כבר אינם בחיים), יש לנו לדעתי מסמכים מהתקופה של...

שלום ניר. ההליך לקבלת אזרחות מבוסס על האזרחות בולגרית של ההורה. אתה יכול לקבל אזרחות על בסיס האזרחות בולגרית של אביך, והוא על בסיס האזחות הבולגרית של אחד מההוריו. מריאנ לתשובה המלאה...

נ ניר 23:56, 27 בפברואר 2016
    23:56, 27 בפברואר 2016
  • אזרחות בולגרית מעלייה בשנות ה-50

שלום אבא שלי עלה לארץ בשנת 1950 כשהוא היה בן שנתיים מבולגריה הוא לא יודע אם מגיע לו אזרחות...

שלום רב, במקרה שלך אני ממליצה לבדוק גם את המשרד הפנים בישראל וגם בבולגריה במשרד המשפטים ובעירייה לפי כתובת האחרונה על ידי גורם מוסמך. מריאנה

ג גאיה 10:34, 18 בפברואר 2016
    10:34, 18 בפברואר 2016
  • ההבדל בין הוצאת אזרחות בולגרית לבד לבין הוצאה אזרחות בולגרית עם עו"ד

מה ההבדל בין הסדר של הוצאת אזרחות בולגרית לבד לבין הוצאת אזרחות בולגרית עם עו"ד? האם...

שלום רב, ההליך לקבל או לאשר, או לחדש את האזרחות בולגרית מוסדר בחוק ויש לו מועדים משפטיים שונים. רק במקרה מיוחד סגן נשיא בולגריה יכול לחתום על תעודת אזרחות לפני המועד ה לתשובה המלאה...

ט טלי 10:35, 18 בינואר 2016
    10:35, 18 בינואר 2016
  • חידוש דרכון ואזרחות בולגרית- שאלה דחופה

שלום, תוקף הדרכון הבולגרי שלי פג לפני כ-3 שנים ואני מעוניינת לחדשו. כמו כן, האזרחות תפוג...

שלום רב, דרכון ניתן לחדש בשגרירות הבולגרית בתל אביב. רק צריך להתקשר ולקבוע פגישה להופיע עם תעודת זהות ודרכון בולגריים ,דרכון ישראלי וכסף במזומן. מריאנה עזיז עו"ד

מ מעיין 10:12, 22 בנובמבר 2015
    10:12, 22 בנובמבר 2015
  • מעקב אחר סטטוס אזרחות

אהלן, הגשתי מסמכים וקיבלתי מספר תיק. הבנתי מחבר שניתן לעקוב אחרי הסטטוס שלי אונליין. זה...

שלום רב, באמת יש אתר של משרד המשפטים בבולגריה שאפשר לקבל מעט מאוד מידע לגבי הסטטוס של התיק. רוב הזמן מקבלים מידע שתיק נמצא בטיפול עד שסגן נשיא בולגריה חותם ויש את המספר לתשובה המלאה...

י נ יובל נאור 15:26, 30 באוקטובר 2015
    15:26, 30 באוקטובר 2015
  • רכישת דירה בבולגריה ושהייה בבולגריה עם דרכון ישראלי

שלום רב. אני עובד אונליין עם חברה . ואני מעוניין לקנות דירה בבנסקו ולחיות שם . האם אני יכול...

שלום רב, לישראל הסכמי פטור הדדי מאשרות ביקור עם מדינת בולגריה . חשוב להדגיש כי הפטור חל רק על אשרות ביקור ועל דרכונים עד 90 יום כל חצי שנה שמתחילים לספור מכניסה ראשונה. לתשובה המלאה...

ו פ ויק פדר 13:39, 22 באוקטובר 2015
    13:39, 22 באוקטובר 2015
  • חידוש דרכון בולגרי בבולגריה

שלום רב, אימי בעלת דרכון בולגרי. תוקף הדרכון פג ושבוע הבא אימי תהיה בסופיה. אשמח לקבל כתובת...

שלום רב, להלן כתובת משרד הפנים בבולגריה בעיר סופיה שאפשר לחדש את הדרכון תוך 24 שעות,אבל אמך צריכה להביא גם הדכון וגם ת"ז הבולגריים וכסף מזומן. כתובת : שד' מריה לתשובה המלאה...

ק קובי 09:26, 16 באוקטובר 2015
    09:26, 16 באוקטובר 2015
  • הוצאת אזרחות בולגרית בבולגריה

שלום רב, אני רוצה לקבל אזרחות בולגרית. אני דוברת קצת את השפה. האם נסיעה לבולגריה וטיפול בכל...

שלום נעמה, תהליך קבלת אזרחות בולגרית ממשיך 18 חודשים ומתחיל עם הגשת את המסמכים מתורגמים וקבלת מספר תיק במשרד המשפטים בסופיה-בולגריה, אין ספק שאם תגישי בבולגריה ישירות ו לתשובה המלאה...

נ נעמה 09:51, 31 באוגוסט 2015
    09:51, 31 באוגוסט 2015
  • האם רכישת נכס בבולגריה מקנה זכות לדרכון?

והאם מוגבלבסכום ההשקעה

שלום גלילי, רכישת נכס בבולגריה מעל סכום מסוים, מקנה תושבות ואחרי חמש שנים תושבות אפשר לקבל גם אזרחות. עו"ד מריאנה עזיז

ג גלילי 14:50, 4 באוגוסט 2015
    14:50, 4 באוגוסט 2015
עמוד מתוך2