ביטול עיסקה לרכישת מטבח בטרם החל הייצור בפועל - פורום צרכנות

שאלה חדשה
  • אילן

נשלח ע"יאילן 11:54, 13 בספטמבר 2011

עו"ד אורנית שלום רב, תודה על תשובתך המהירה. תשובתך תואמת בדיוק את טענותי, אולם החברה (שהיא אגב חברה גדולה ומוכרת במשק בתחום הנ"ל), טוענת שאני טועה והיא מתנה את ביטול העיסקה בחתימה שלי על הסכמה לדמי ביטול גבוהים יותר. השאלה שלי היא אם ע"מ לקבל לפחות את 90% מהכסף כבר כעת ולא להמתין לבירור משפטי שיארך לפחות מספר חודשים, האם בחתימה שלי אני לא גורם למצב של הסכמה (הגם שבאילוץ) ואז לא אוכל לתבוע את שאר הכסף בעתיד. האם בית המשפט מכיר בעובדה שיכול אדם לחתום על הסכמה מאולצת ע"מ להשיב לידו כבר כעת את מרבית הכסף והדבר לא ימנע ממנו אפשרות לתביעה עתידית על היתרה? שאלה נוספת היא בנושא המידתיות. האם בהחזקת כל סכום הכסף בידי החברה, למרות שהיא טוענת שמגיע לה רק 10% כדמי ביטול, האם בנהגה כך הדבר יכול להחשב כפגיעה לא מידתית הטעונה פיצוי?

השב
  • 06:24, 18 בנובמבר 2014

שלום,
    אני צריכה ייעוץ בדבר ביטול עסקת מטבח.
    קנינו בית ולחצו אותנו לסגור מטבח מהר בגלל תוכנית חשמל לבית, חתמנו בסכום מסויים ועם הסכמה שנוכל לשנות באותו סכום.
    המעצבת עשתה מטבח עפ״י סעיף תקציב ולא לפי מה שאני רוצה.אני מעוניינת לבטל את המטבח אך הם דורשים 15% ממחיר העסקה.
    את הבית עוד לא בנו בכלל ואין לחברת המטבחים שום הוצאה על חומרים, הם דורשים את דמי הביטול על זמן מעצבת.
    בעקבות זה שאמרנו להם שאנחנו מעוניינים לבטל הם באו בגישה טובה של החלפת המעצבת והתאמה למה שאני רוצה אך המחיר המיר מעלה מעלה ואנחנו לא מעוניינים לשלם את זה.
    יש לנו אפשרות לעשות מטבח אצל גורם אחר שהוא גם מעולה אך הם תקעו אותנו עם הקנס שלהם והתירוץ שהם באו לקראתי
    מה אני יכולה לעשות? אני לא יכולה לשלם כל כך הרבה דמי ביטול ?
    האם מותר להם לקחת את דמי הביטול למרות שהמטבח עוד לא יוצר
    אודה על תשובתך המהירה. העניין די דחוף

תגובה
  • 23:21, 7 בינואר 2015

צרו עימי קשר בהקדם
    יש לי בדיוק את אותו מקרה

תגובה
  • 00:01, 8 בינואר 2015

קרן מזור
    0506698465
    מבקשת בכל לשון של בקשה
    צרו עימי קשר

תגובה
  • 12:10, 11 במרץ 2015

נפתחה קבוצת פייסבוק של לקוחות עם בעייה דומה
    https://www.facebook.com/groups/523167767822293/

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הראל לפידות

מנהל הפורום: עו"ד הראל לפידות

בעל משק במושב כפר פינס, בוגר אוניברסיטת תל-אביב בפקולטה למשפטים ובפקולטה למינהל עסקים, בעליו של משרד
למידע נוסף

072-3254017 חיוג
הודעה

היחסים בין צרכן לבין "עוסק" מוגדרים בין השאר בחוק הגנת הצרכן ובתקנות.  הפורום יעסוק במגוון נושאים צרכניים כדוגמת : אחריות על מוצרים, עסקאות בכרטיס אשראי, ביטול עיסקה,רוכלות, אחריות על מוצרים ועוד.

לרשותכם גם פורום תביעות יצוגיות, בו ניתן לשאול שאלות בנושא ולבדוק הגשת תביעה יצוגית בעניינכם.