יעוץ זוגי - פורום צרכנות

שאלה חדשה
  • ענבל

נשלח ע"יענבל 12:52, 22 בפברואר 2012

אני ובעלי היינו בפגישת היכרות אצל יועצת זוגית. בסיום הפגישה חתמנו על מסמך המחייב אותנו ב-3600 ש"ח תמורת (דגש על המילה "תמורת")ארבעה מפגשים וחוייבנו בכרטיס אשראי באותו מעמד. יום לאחר מכן התחרטנו וביטלנו . בעלי שוחח עמה בטלפון והיא הבטיחה להשיב את כל הסכום למעט 400 ש"ח בגין הפגישה שהתקיימה (במקור היה 300 אבל הסכמנו ל-400 כיוון שהפגישה התארכה). החיוב ירד להפתעתנו 3600 ש"ח היא מסרבת לבטל - מוכנה לבטל רק חצי מהחיוב וטוענת שערכה עבודה מקיפה כדי להתכונן למפגשים הבאים.(למרות שהמוקדם מביניהם המפורט בהסכם שנחתם הוא בעל תאריך של שבועיים מאוחר יותר). במקביל הגשתי בירור במועצה לצרכנות אשר חזרו אלי לפני כשבוע בתגובה כי אין לי כלל זכות לבטל ההסכם וכי אם הייתי רוצה שתעמוד לי זכות כזו הייתי צריכה במעמד ההסכם להוסיף סעיף המסדיר זאת. טענתי היא כי האדם הסביר שאינו משפטן ונמצא בסיטואציה אישית על גבול האינטימית לא מוסיף סעיפים להסכם פשוט בן חמש שורות. שלחתי אליה מכתב התראה לפני נקיטת הליכים בדואר רשום בכל מקרה אך כמובן שלא נתקבלה ממנה כל תגובה. שאלתי היא, למרות תגובת המועצה לצרכנות,מהם סיכויי בבואי לתבוע הנושא בתביעות קטנות ? האם החוזה שבע"פ אינו תקף? האם אין לי זכות ביטול? האם אני האדם הסביר או שהמועצה לצרכנות צודקים? בקיצור -אשמח לתשובה מועילה מאדם המתמחה בדיני צרכנות

השב
  • 13:53, 6 במרץ 2012

ענבל שלום,

ראשית, יש לקרוא את המסמך עליו חתמתם. איני יודעת מה נאמר ביניכם בע"פ, אך למסמך הכתוב יש כח חזק יותר.

כך או כך, יש לברר את כל הפרטים. אני ממליצה לך לפנות ליעוץ.

בברכה,

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הראל לפידות

מנהל הפורום: עו"ד הראל לפידות

בעל משק במושב כפר פינס, בוגר אוניברסיטת תל-אביב בפקולטה למשפטים ובפקולטה למינהל עסקים, בעליו של משרד
למידע נוסף

072-3254017 חיוג
הודעה

היחסים בין צרכן לבין "עוסק" מוגדרים בין השאר בחוק הגנת הצרכן ובתקנות.  הפורום יעסוק במגוון נושאים צרכניים כדוגמת : אחריות על מוצרים, עסקאות בכרטיס אשראי, ביטול עיסקה,רוכלות, אחריות על מוצרים ועוד.

לרשותכם גם פורום תביעות יצוגיות, בו ניתן לשאול שאלות בנושא ולבדוק הגשת תביעה יצוגית בעניינכם.