לאיזה בית המשפט להגיש תביעה? - פורום צרכנות

שאלה חדשה
  • טליה

נשלח ע"יטליה 11:20, 4 בפברואר 2013

אני גרה בנתניה וחברה שאני רוצה להגיש תביעה קטנה נגדה נמצאת בבת-ים. לאיזה בית המשפט אני צריכה לפנות? ניתן להגיש תביעה בבית המשפט בנתניה או חייבים לנסוע לתל-אביב או בת-ים? איך אוכל לדעת זה? ועוד בבקשה כמה שאלות נוספות: 1) כמה משלמים בהגשת תביעה קטנה? 2) כמה זמן בד"כ לוקח מהגשת תביעה עד משפט עצמו? 3) במקרה ומפסדים משפט- האם חייבים לשלם הוצאות של צד שני ( הם מפחידים אותנו שנשלם גם הוצאות של עו"ד שלהם וגם יום עבודה של נציגי החברה שהם יבזבזו אותו לבית המשפט...)??? הרי שמעתי שלא חייבים עו"ד בתביעות קטנות...? 4) והאם חייבים לשלם משהו לבית המשפט עצמו במקרה ומפסידים ( לא לחברה...)? בתודה מראש! טליה

השב
  • 16:33, 10 בפברואר 2013

שלום רב,

סמכות ביהמ"ש נקבעת לפי מקום ביצוע העסקה. ככל ומדובר במקום במרכז הארץ אזי הסמכות נתונה לבתי משפט מראשון לציון ועד חדרה לבחירתך.

סכום האגרה הינו 1% מסכום התביעה או סכום מינימלי של כ 60 ש"ח.

ככל וביהמ"ש לא יקבל את תביעתך אכן יש סיכון בכך שביהמ"ש יחייב אותך בתשלום הוצאות של הצד השני אך גובה ההוצאות משתנה ואינו בהכרח ריאלי.

בבית משפט לתביעות קטנות אכן לאנשים פרטים אין ייצוג ע"י עו"ד אך חברה יכולה להיות מיוצגת על ידי עו"ד.

תגובה
  • 18:50, 10 בפברואר 2013

לעו"ד עידית פוליבודה שלום רב!

אני מודה לך על תשובתך!

ניתן לשאול עוד שאלה בבקשה?
    איזה הוצאות של הצד השני נצטרך לשלם במידה ונפסיד במשפט? החברה טוענת שנשלם גם עו"ד שלהם וגם יום עבודה של נציג החברה....בכלל מדברים על הסכום לא פחות מ- 800 ש"ח...
    אבל אם הם לוקחים עו"ד זאת הבעיה של החברה לא כך?
    אנו חייבים לשלם הוצאות של עו"ד ויום עבודה של נציג החברה?
    בתודה מראש שוב!
    טליה

תגובה
  • 21:32, 10 בפברואר 2013

שוב שלום,

ראשית מציעה לחשוב חיובי ולהאמין בעילת התביעה ובכך שביהמ"ש ישתכנע בצדקתך!!!

שנית, החברה מנסה להרתיע אותך מלהגיש את התביעה ולפיכך מאיימת שתדרוש הוצאות כפי שאת מתארת.

מצד שני עליך לזכור ששיקול הדעת מסור לביהמ"ש וחלק מהנסיבות בקבלת ההחלטה הנה העובדה שמדובר בצרכן לעומת חברה מבוססת היכולה לממן עו"ד.

ממליצה להתמקד בבחינת סיכויי ההצלחה של התביעה ואך ורק משיקולי סיכויים להחליט האם להגיש את התביעה אם לאו.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הראל לפידות

מנהל הפורום: עו"ד הראל לפידות

בעל משק במושב כפר פינס, בוגר אוניברסיטת תל-אביב בפקולטה למשפטים ובפקולטה למינהל עסקים, בעליו של משרד
למידע נוסף

072-3254017 חיוג
הודעה

היחסים בין צרכן לבין "עוסק" מוגדרים בין השאר בחוק הגנת הצרכן ובתקנות.  הפורום יעסוק במגוון נושאים צרכניים כדוגמת : אחריות על מוצרים, עסקאות בכרטיס אשראי, ביטול עיסקה,רוכלות, אחריות על מוצרים ועוד.

לרשותכם גם פורום תביעות יצוגיות, בו ניתן לשאול שאלות בנושא ולבדוק הגשת תביעה יצוגית בעניינכם.