סירוב של חנות להחזרת דיסק פגום - פורום צרכנות

שאלה חדשה
  • רות

נשלח ע"ירות 09:14, 7 בפברואר 2013

כשתי דיסק קשיח חיצוני מחנות שמפרסמת את מוצריה באינטרנט. את הדיסק אספתי בעצמי ועוד באותו ערב התברר לי כי הוא פגום, המחשב שלי לא זיהה אותו למרות שיש לי דיסקים מאותו סוג שעובדים מעולה. למחרת ניגשתי לחנות על מנת להחליף את הדיסק אך עובדי החנות סרבו לקבלו. הוא חובר למחשב שהיה בחנות ושם הפלא ופלא, עבד. תלונותיי נתקלו בקיר אטום ונאמר לי שהמחשב לי הוא זה שאינו תקין. חזרתי לביתי, חיברתי למחשב אחר, חדש, שכן זיהה את הדיסק. העתקתי לתוכו קבצים רבים ואז, כעבור שלושה ימים, כשהקבצים כבר בדיסק, גם מחשב זה לא זיהה עוד את הדיסק כמו כל מחשב אחר שברשותי. הדיסק הוחזר לחנות והפעם גם המחשב שבחנות לא זיהה אותו. אני סבורה שאילו הוחלף הדיסק למחרת הקניה, בהסתמך על סימנים של בעייתיות בדיסק שכבר היו גלויים באותו זמן, היה נמנע הנזק של אובדן המידע שהועתק לדיסק. החנות מסרבת לקחת אחריות ומציעה דיסק חדש במקום זה הפגום ותו לא. האם יש לי זכות לדרוש פיצוי על הנזק שנגרם לי עקב אובדן המידע בעקבות סירוב החנות להחליף את הדיסק יום אחרי הרכישה? חשבתי שיש חוק שמחייב חנות לקבל חזרה מוצר גם ללא נימוק. האם החוק חל על המקרה הזה? תודה מראש על תשובתכם!

השב
  • 17:32, 10 בפברואר 2013

שלום רב,

אכן ניכר שהיה פגם גלוי במוצר שרכשת וניכר שתחושותיך היו מוצדקות.

ממליצה לפנות אל החנות בכתב לתאר את השתלשלות העניינים ולדרוש את ביטל העסקה קבלת מלוא כספך חזרה בצירוף פיצוי.

ממליצה לפנות למעבדת מחשבים ולקבל חוו"ד מקצועית על המוצר ועל בסיס חוו"ד זאת לשקול הגשת תביעה קטנה כנגד החנות.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הראל לפידות

מנהל הפורום: עו"ד הראל לפידות

בעל משק במושב כפר פינס, בוגר אוניברסיטת תל-אביב בפקולטה למשפטים ובפקולטה למינהל עסקים, בעליו של משרד
למידע נוסף

072-3254017 חיוג
הודעה

היחסים בין צרכן לבין "עוסק" מוגדרים בין השאר בחוק הגנת הצרכן ובתקנות.  הפורום יעסוק במגוון נושאים צרכניים כדוגמת : אחריות על מוצרים, עסקאות בכרטיס אשראי, ביטול עיסקה,רוכלות, אחריות על מוצרים ועוד.

לרשותכם גם פורום תביעות יצוגיות, בו ניתן לשאול שאלות בנושא ולבדוק הגשת תביעה יצוגית בעניינכם.