תחולת חוק הפרשנות - פורום צרכנות

שאלה חדשה
  • רונן

נשלח ע"ירונן 11:27, 6 במרץ 2013

שלום עו"ד פוליבודה. בפי 2 שאלות: 1. האם חוק הפרשנות חל גם על חוזים או רק על סעיפי חוק? 2. במידה וחתמתי על חוזה בו סוכם שאני יכול להחזיר מוצר תוך חודש ימים תמורת 90% מערך המוצר, האם אני יכול לדרוש כעבור 30 יום החזר כמעט מלא(פרט ל100 ש"ח) שכן, תקנות הגנת הצרכן קובעות שדמי ביטול יהיו 5% מערך המוצר או 100 שקל,הנמוך מביניהם. או שמא בגלל שאני מבטל תוך 30 יום ולא תוך 14 יום, אז לכאורה המוכר פעל לפנים משורת הדין ואני לא יכול להסתמך על תקנות הגנת הצרכן. תודה רבה רונן

השב
  • 10:52, 8 במרץ 2013

שלום רב,

חוק הגנת הצרכן מתייחס לתק' זמן של 14 יום (ישנם מוצרים שפרק הזמן קצר יותר) בהם ניתן להחזיר המוצר ולקבל החזר כספי (בקיזוז 100 ש"ח או 5%). אתה מתייחס לסעיף בהסכם המדבר על הסכמה במועד של 30 יום לאחר הרכישה ולפיכך עסקינן בהסכמה חוזית ובמדיניות החזרת מוצרים של העסק.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הראל לפידות

מנהל הפורום: עו"ד הראל לפידות

בעל משק במושב כפר פינס, בוגר אוניברסיטת תל-אביב בפקולטה למשפטים ובפקולטה למינהל עסקים, בעליו של משרד
למידע נוסף

072-3254017 חיוג
הודעה

היחסים בין צרכן לבין "עוסק" מוגדרים בין השאר בחוק הגנת הצרכן ובתקנות.  הפורום יעסוק במגוון נושאים צרכניים כדוגמת : אחריות על מוצרים, עסקאות בכרטיס אשראי, ביטול עיסקה,רוכלות, אחריות על מוצרים ועוד.

לרשותכם גם פורום תביעות יצוגיות, בו ניתן לשאול שאלות בנושא ולבדוק הגשת תביעה יצוגית בעניינכם.