ביטול עסקה - פורום צרכנות

שאלה חדשה
  • מור סהר

נשלח ע"ימור סהר 10:34, 25 בדצמבר 2013

שלום רב, לפני שבוע נרשמתי לקורס חשב שכר בכיר במכללה לניהול בקרית ביאליק. אני מעוניינת לבטל את השתתפותי בקורס. התקנון של המכללה, עליו גם חתמתי אומר שביטול העסקה לפני תחילת הלימודים יהיה כרוך בתשלום דמי ההרשה ובנוסף 25% משכר הלימוד. (הקורס עלה 4500 ש"ח). שאלתי היא, האם חוקי הדבר?? האם הם יכולים לגבות ממני מעל 1500 ש"ח עקב ביטול וזה שבוע בלבד מיום ביצוע העסקה? לתשובתך המהירה והמפורטת, אודה מאוד. מור

השב
  • 10:48, 25 בדצמבר 2013

אני חייבת להוסיף: לפני שבוע כשנרשמתי נאמר לי שאקבל מתנה קורס יישומי מחשב שיתחיל ב13.1.14. ולקורס חשב כר בכיר עצמו אין עדיין תאריך פתיחה, אלא משוער לתחילת חודש 03/14.
    לתגובתך אודה

תגובה
  • 12:47, 26 בדצמבר 2013

אם הבנתי נכון הקורס אליו נרשמת בפועל הוא קורס חשב שכר בכיר שכלל לא ידוע מתי הוא יפתח. ככל שטרם עברו 14 ימים ממועד ההרשמה לקורס את רשאית להודיע על ביטול עסקה. דמי הביטול הם 5% מערך העסקה או 100 ש"ח, לפי הנמוך.

תגובה
  • 10:13, 27 בדצמבר 2013

לאחר שיחה עם המקום, הוסבר לי על ידם שהיות שחתמתי על התקנון הוא מחייב ולכן דמי הביטול בסך 500 שקל + 25% מערך הקורס בתוקף.

האם יש לי אפשרות חוקית לבטל את ההמחאות שכתבתי? (דמי הרישום כבר נפדו).

תגובה
  • 15:00, 27 בדצמבר 2013

תקנון המוסד אינו גובר על הוראות תקנות הגנת הצרכן.
    ניתן לשקול הגשת תביעה יצוגית.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הראל לפידות

מנהל הפורום: עו"ד הראל לפידות

בעל משק במושב כפר פינס, בוגר אוניברסיטת תל-אביב בפקולטה למשפטים ובפקולטה למינהל עסקים, בעליו של משרד
למידע נוסף

072-3254017 חיוג
הודעה

היחסים בין צרכן לבין "עוסק" מוגדרים בין השאר בחוק הגנת הצרכן ובתקנות.  הפורום יעסוק במגוון נושאים צרכניים כדוגמת : אחריות על מוצרים, עסקאות בכרטיס אשראי, ביטול עיסקה,רוכלות, אחריות על מוצרים ועוד.

לרשותכם גם פורום תביעות יצוגיות, בו ניתן לשאול שאלות בנושא ולבדוק הגשת תביעה יצוגית בעניינכם.