מקדמה - ביטול רישום לגן - פורום צרכנות

שאלה חדשה
  • שמעון

נשלח ע"ישמעון 19:36, 20 בפברואר 2014

שלום, נרשמנו השבוע לגן ילדים פרטי, עבור שנת הלימודים הבאה המתחילה בסוף אוגוסט. כחלק מהחוזה שילמנו מקדמה של 1,000 ש"ח, שכתוב בחוזה שהיא לא תוחזר במקרה של ביטול הרשמה. כעבור יומיים (בלבד) הבנו שמסיבות שונות הגן הזה לא יתאים לנו, וביקשנו לבטל את ההרשמה. בעלת הגן סירבה לבטל את ההרשמה ולהחזיר את המקדמה אפילו שמדובר היה רק ביומיים. מובן מאליו שלא נגרם לגן שום נזק מכל בחינה שהיא, ומדובר בטווח זמן של מעל חצי שנה לפני פתיחת שנת הלימודים. אפילו שבחוזה הצדק עם הגננת, האם יש סעיף בהגנת הצרכן שיכול להגן עלי מהפסד כספי כבד כל כך על דבר פעוט כל כך? במידה ואספיק לבטל את הצק, ואגרר לתביעה מצד הגן, האם יש לי "קייס" מבחינה משפטית? תודה

השב
  • 19:58, 20 בפברואר 2014

ביטול ההמחאה ישאיר אותך במצב נחות מבחינה משפטית ויגרום בסופו של דבר להוצאות כספיות מיותרות.

תקנות הגנת הצרכן אינן מתייחסות בצורה מפורשת לעסקה מהסוג ששאלת לגביה. יחד עם זאת, לעניות דעתי ניתן לבצע היקש מעסקאות דומות המוזכרות בתקנות ולטעון שזכות הביטול אכן קיימת.

תגובה
  • 20:26, 20 בפברואר 2014

תודה רבה, אדי.
    האם תוכל להפנות אותי לעסקאות דומות המוזכרות בתקנות?

תגובה
  • 20:39, 20 בפברואר 2014

בסעיף 9 לתוספת של תקנות הגנת הצרכן (ביטול עסקה) נרשם כך:
    "חוגים וקורסים למעט קורס כהגדרתו בחוק הפיקוח על מכונים פסיכומטריים, התשס"ט-2008;"

הייתי מנסה לטעון כי הפעילות בגן נופלת בגדר "חוג".

תגובה
  • 21:55, 20 בפברואר 2014

תודה רבה על הסיוע המקצועי.

תגובה
  • 22:28, 19 ביוני 2016

שלום. אני רשמתי ילד שלי לפניי חודש.שילמתי דמיי רישום בסכום של 550₪. אבור חודש הבנתי שהגן לא מתים לי. אני מודיע לגננת שאני לא רוצה אחשב גן. והיא אמרה לי שכי כלל דמיי רישום לא מחזירים.מה אני יכולה לעשות?

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הראל לפידות

מנהל הפורום: עו"ד הראל לפידות

בעל משק במושב כפר פינס, בוגר אוניברסיטת תל-אביב בפקולטה למשפטים ובפקולטה למינהל עסקים, בעליו של משרד
למידע נוסף

072-3254017 חיוג
הודעה

היחסים בין צרכן לבין "עוסק" מוגדרים בין השאר בחוק הגנת הצרכן ובתקנות.  הפורום יעסוק במגוון נושאים צרכניים כדוגמת : אחריות על מוצרים, עסקאות בכרטיס אשראי, ביטול עיסקה,רוכלות, אחריות על מוצרים ועוד.

לרשותכם גם פורום תביעות יצוגיות, בו ניתן לשאול שאלות בנושא ולבדוק הגשת תביעה יצוגית בעניינכם.