לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
דודו

תשלום של אחי על חוב שלי לכונס נכסים יאפשר לי לגור בדירה?

על הדירה שלי לא שילמתי משכנתא במשך שנה והדירה עברה לכונס נכסים. אני אמור לפנות את הדירה בקרוב אין לי עדיין תאריך. האם אחי יוכל לשלם את החוב שלי לכונס הנכסים כדי שהדירה תועבר להיות שלו אבל שאני אוכל להמשיך לגור בה?

שולמית שנקלר

דודו שלום, חסרים פרטים רבים כדי לענות תשובה מלאה: האם האח מציע פירעון החוב בפיגור בלבד או פירעון של כל ההלוואה; האם יש ללווה חובות נוספים ועיקולים על דירת המגורים; מה היחס בין שווי דירת המגורים ליתרת החוב בגין המשכנתא. כאשר אין לי את מלוא הפרטים איני יכולה לענות תשובה מלאה ומדוייקת. בכל זאת ישנן מספר נקודות המשותפות לכל המצבים: ברוב המקרים פירעון החוב בפיגור מאפשר את ביטול הליכי המכר. לעתים כונס הנכסים ינסה לחבל בנסיונכם בתואנות (שווא) שזה מאוחר מדי וכבר לא ניתן לעצור את הליכי המכר. צריך להבין לכונס הנכסים יש אינטרס אישי למכור את הבית, מכירת הדירה בהליכי כינוס מניבה לכונס הנכסים שכר טרחה גבוה מאוד. על כן חשוב לפעול בצורה חכמה: לא להסתפק בפניה לכונס הנכסים. צריך להגיש בקשה לרשם ההוצאה לפועל ולהציע את פירעון החוב בפיגור, לחלופין רצוי לפנות פניה ישירה למחלקת הגביה בבנק בהצעה לפרוע את מלוא החוב בפיגור. לבנק לא אמור לשנות מי מתגורר בדירה - כל עוד החזרי ההלוואה (משכנתה) משולמים. מכירת הדירה בכינוס נכסים כרוכה בעלויות גבוהות מאוד - אם יש ביכולתכם מנעו את המימוש. מדובר בעיתוי קריטי ובפעולה שיכולה לחסוך כסף רב - מומלץ לפנות לייעוץ משפטי כדי לקבל הכוונה כיצד לפעול במקרה שלכם. בנוסף אתם מוזמנים לצפות בסרטונים שערכתי ועוסקים בהתנהלות נכונה לאחר פתיחה בהליכים למימוש דירת המגורים. https://www.youtube.com/watch?v=rREtdWv5rbw שולי שנקלר, עו"ד ורו"ח

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום מסורבי משכנתא