• מ

נשלח ע"ימ 02:59, 28 באפריל 2012

הגשתי בקשה למתן צו קיום צוואה. בצוואה כותב המנוח שהוא מצווה את כל מה שיש לו לי ולבנו. ובהמשך הוא כותב שהוא מצווה לי את כל המקרקעין שלו (אציין שיש לו רק נכס מקרקעין אחד). הוגשה התנגדות על ידי בנו בטענה שהמקרקעין צריכים להתחלק חצי חצי כי המנוח כתב את כל מה שיש לו לשנינו. המדובר בשאלה פרשנית של הצוואה. האם המתנגד יכול להעלות אותה במסגרת כתב ההתנגדות וביהמ"ש צריך להידרש להכרעה בשאלה זו במסגרת ההליך הזה של בקשה למתן צו קיום צוואה. או שאני יכול לטעון שזה לא יכול לעכב את מתן התוקף לצוואה. והטענה הזו של המתנגד צריכה להיות מועלית בהליך ובתביעה נפרדת ולא ראויה להתברר במסגרת כתב התנגדות. שהרי לא מדובר בטענה השוללת את עצם כשרותה של הצוואה אלא בטענה של פרשנות בלבד.

השב
  • 17:24, 28 באפריל 2012

מ שלום,

התשובה חיובית. המקום להעלות טענות אלה הוא בהחלט בהתנגדות לצו קיום צוואה וביהמ"ש לא יתן צו עד לבירור מלא של ההתנגדות.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיל בר-זהר

מנהל הפורום: עו"ד גיל בר-זהר

בוגר מצטיין של הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל-אביב בעליו של משרד עורכי דין בר-זהר ושות' המונה מספר
למידע נוסף

077-9968229 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגירושין ובמעמד אישי, הסכמי גירושין, ממון, מזונות, חלוקת רכוש, משמורת, שלום בית, ידועים בציבור, אבהות, הסדרי ראיה , היבטים שונים בבית הדין הרבני ונושאים נוספים בתחום דיני משפחה.