בעל בחו״ל - פורום משפחה

שאלה חדשה
  • חלי חורש

נשלח ע"יחלי חורש 15:35, 31 באוקטובר 2012

בעל בחו"ל בעלי עובד בעבודה קבועה ומסודרת בחו"ל אני חזרתי להתגורר בישראל עם שני הילדים בהסכמת הבעל. יש לנו חסכון משותף ולעת עתה (מאחר שעזבתי את עבודתי בחו"ל) אני חיה מקיצבה שבעלי שולח לי מדי חודש. במידה ואנחנו נפרדים ברצון משותף האם בעלי מחוייב להמשיך לתת לי את אותה קיצבה ולשמר את רמת החיים שלי ושל הילדים? האם החסכון שלנו יחולק חצי חצי או שאני והילדים זכאים לחלק יחסי גדול יותר ? אין לנו בית משלנו לא בארץ ולא בחו"ל. שנינו גרים בשכירות (בארץ ובחו"ל). תודה .

השב
  • 18:24, 31 באוקטובר 2012

חלי שלום,

באשר לרמת החיים - הכל תלוי בנסיבות המקרה (כמו לדוגמא האם את עובדת מהי הכנסתך ועוד). לענין חלוקת הכספים, באם המדובר בכספים משותפים החלוקה אמורה להיות במחצית לכל אחד מכם אלא אם כן יוסכם אחרת.

תגובה
  • 19:51, 31 באוקטובר 2012

מאז שאני בישראל אני לא עובדת וחיה רק מהקצבה שבעלי נותן לי (עזבתי מקום עבודה בחו״ל). האם הוא מחויב להמשך נתינת קיצבה במיקרה של פרידה לשמירת רמת החיים שלי ושל הילדים לפחות עד שאמצע מקום עבודה כאן?
    האם הכסף המשותף יחולק חצי חצי גם אם הילדים יהיו אצלי במשמורת מלאה , שכן הוא חי בחו״ל??
    תודה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיל בר-זהר

מנהל הפורום: עו"ד גיל בר-זהר

בוגר מצטיין של הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל-אביב בעליו של משרד עורכי דין בר-זהר ושות' המונה מספר
למידע נוסף

077-9968229 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגירושין ובמעמד אישי, הסכמי גירושין, ממון, מזונות, חלוקת רכוש, משמורת, שלום בית, ידועים בציבור, אבהות, הסדרי ראיה , היבטים שונים בבית הדין הרבני ונושאים נוספים בתחום דיני משפחה.