פסק דין שניתן לפי סעיף 78א' - פורום משפחה

שאלה חדשה
  • תמי

    נשלח ע"יתמי 15:11, 12 באוגוסט 2015

    לאור הסכמת צדדים ניתן פסק דין ע"פ סעיף 79א'. לאחר שפורסם פסק הדין, מחה אחד הצדדים על כך שפסק הדין ניתן לפני שהסתימה התקופה שאושרה לו כדי להגיב על סיכומי הצד השני ובקש מהשופט לשנות סעיף אחד בהחלטתו. השופט הסכים לתת לצד המתלונן ארכה להגשת סיכומי התגובה שלו, ובתגובתו לפניה שנעשתה אליו,הביע הסכמתו לשנוי שבקש הצד השני,אך לא הוציא כל פסק דין מתוקן. בפסק הדין הסופי שנתן השופט לאחר הגשת הסיכומים של הצד המתלונן הוא הודיע כי הוא משאיר את פסק הדין הראשון על כנו. האם : א. יש להתייחס לפסק הדין כפי שניתן במקור , ללא התיקון לאור החלטתו האחרונה של השופט? ב. האם , לאור העובדה שמדובר בסעיף 79א' , יכול השופט לשנות משהו בפסק הדין לאחר שניתן? תודה על תשובתכם

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גיל בר-זהר

    גיל בר-זהר,מנהל הפורום

    12:14, 13 באוגוסט 2015

    סעיף 79א לחוק בתי המשפט מאפשר לבית המשפט לפסוק ללא הנמקה ו/או ללא שמיעת ראיות. הסעיף אינו מגביל את השופט משינוי פסק הדין במידה והוא סבור שיש צורך בכך.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיל בר-זהר

מנהל הפורום: עו"ד גיל בר-זהר

בוגר מצטיין של הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל-אביב בעליו של משרד עורכי דין בר-זהר ושות' המונה מספר
למידע נוסף

077-9968229 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגירושין ובמעמד אישי, הסכמי גירושין, ממון, מזונות, חלוקת רכוש, משמורת, שלום בית, ידועים בציבור, אבהות, הסדרי ראיה , היבטים שונים בבית הדין הרבני ונושאים נוספים בתחום דיני משפחה.