לאחר מספר שנים, התברר שאחת החניות לא רשומה בטאבו - פורום עסקאות מכר של דירות למגורים

שאלה חדשה
  • א.

נשלח ע"יא. 19:51, 11 באוגוסט 2016

שלום, לנ י כ8 שנים רכשתי דירה מיד שנייה כאשר כן בזכרון דברים וכן בחוזה קנייה סופי מכריזים המוכרים בעמוד הראשון על בעלות על שתי חניות שהן חלק מהעיסקה. רישום טאבו נעשה ע"י חברה משכנת שנתיים מאוחר יותר. לאחרונה עמדתי למכור את הדירה וחתמתי על זכרון דברים, וכעת התברר שרק אחת מהחניות רשומה בטאבו כשייכת לדירה, והשנייה כנראה בסטטוס של רכוש משותף. במהלך השנים האלה השימוש שלי בחניה לא נפגע, אבל כעת הקונים המיועדים שלי דורשים הורדת מחיר. שאלות שלי, בבקשה - האם אני יכול לדרוש מהמוכר מלפני כ8 שנים פיצוי והאם יש הישנות במקרים כאלה? אם לא נגיע להסכמה עם הקונים החדשים לגבי גובה הורדת המחיר בעקבות התגלית והמגעים לא יבשילו עד חתימת חוזה, האם אני אהיה אוטומטית חשוף לאיזו תביעה מצידם? החוזה מלפני 8 שנים נערך ע"י עורכי דין משני הצדדים וסמכתי עליהם באופן מלא, האם הייתה אחריות של מי מהם שלא תיפול כזאת טעות? תודה רבה.

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד עמית דביר

עו"ד עמית דביר,מנהל הפורום

10:07, 15 באוגוסט 2016

לא ניתן להתייחס לשאלה, ללא בדיקת הסכם המכר המלא מלפני 8 שנים.
    בנוסף, לקבלנים לפעמים יש זכות בהסכם המקורי מול הרוכש לשנות את אופן רישום החניות ללא הסכמת הדיירים, לכן גם את הסכם הרכישה המקורי מול הקבלן צריך לבדוק.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד עמית דביר

מנהל הפורום: עו"ד עמית דביר

הינו חבר ועדת קניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין, בוגר תואר ראשון ושני בפקולטה למשפטים באוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9971348 חיוג
הודעה

אדם מן היישוב מבצע מעט מאד עסקאות נדל"ן בחייו, בדר"כ ניתן לספור אותן על יד אחת. 

לכן, כל אדם שבכוונתו לקנות או למכור דירת מגורים נכנס למעשה לאחת העסקאות הגדולות שהוא עומד לבצע בחייו. 

תחום המקרקעין סבוך ומורכב שמומחיות בו נרכשת לאורך שנים. ככל שיהיה בידיו של  הקונה או המוכר, ובעיקר אצל עורכי דינם, מידע רב יותר לגבי העסקה, כך תהיה העסקה תהיה טובה יותר, וחשוב לא פחות הצדדים ניתן יהיה למנוע "תאונה משפטית" אפשרית. 

בפורום זה ננסה לענות בתמצית על שאלותיכם הנוגעות לקניה ומכירה של דירות מגורים, יד שניה או חדשות, נעמוד על תמרורי האזהרה הרבים שעל כל קונה או מוכר דירת מגורים לשים לב אליהם, לרבות השיקולים שיש לשקול בטרם כניסה לביצוע העסקה.

התשובות בפורום הינן למידע כללי וראשוני בלבד ולא נועדו בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. התשובות נכונות למועד כתיבתם בלבד, נכונותם עלולה להשתנות מעת לעת, ואין להסתמך עליהן.