תשלום דמי תיווך - פורום תיווך נדל"ן

שאלה חדשה
  • יניב

נשלח ע"ייניב 20:40, 28 באוקטובר 2015

שלום רב, התקשרתי עם מתווך למכירת דירה בבלעדיות, תמורת 2% עמלה +מעמ. במעמד ההתקשרות מסרתי את המחיר המבוקש, וכן מחיר המינימום שאני רוצה לאחר עמלה. לאחר תקופה נקראתי למשרדו לקבל הצעה, ובמהלכה התברר לי כי המתווך דורש עמלה גבוהה יותר מ 2% ולמעשה כמעט את כל ההפרש בן מחיר המכירה למחיר המינימום. (בהתחלה ניסה להסתיר זאת ע"י הצגת סכום הנטו שאקבל ללא הצגת הצעת הרוכש) כששאלתי מדוע, המתווך טען שיש עוד מתווך (שתיווך בן המתווך שלי לבין המתווך של המוכר) והוא דורש גם עמלה. טענתי היא כי גם אם הדבר נכון העמלה צריכה להיות משולמת ע"י המתווכים, מתוך דמי התיווך שהם מקבלים. אשמח לשמוע את דעתך על הנושא.

השב
  • מנהל הפורום:שגיא בכור, עו"ד ונוטריון

שגיא בכור, עו"ד ונוטריון,מנהל הפורום

22:16, 1 בנובמבר 2015

שלום רב
    אכן הצדק עמך, והמתווכים צריכים לחלוק העמלה ביניהם, ככל שנחתמו 2 הסכמים בכתב.
    בהצלחה רבה,

תגובה
מנהל הפורום:שגיא בכור, עו"ד ונוטריון

מנהל הפורום: שגיא בכור, עו"ד ונוטריון

עורך דין ונוטריון. בעל תואר ראשון (B.A.) במנהל עסקים ובוגר במשפטים (LL.B.) המחזור השני (שנת 1999) של
למידע נוסף

053-9376323 חיוג
הודעה

בין אם אתם מוכרים או קונים דירה, שוכרים או משכירים דירה ו/או כל נכס אחר, וודאי שקלתם לפנות ולקבל שירות ממתווך נדל"ן. 

תפקידו של המתווך המקצועי הוא לדעת את שווי הנכס, להכיר את אופי השכונה והעיר שבהן שוכן הנכס, להציג בפני הלקוח את הנכס ולהתאים את הנכס לפי צרכיו ויכולותיו הכלכליות של הלקוח. 

בפורום זה תקבלו מענה על הסוגיות השונות העולות ביחסים בין המוכר למתווך, הקונה למתווך או בין המתווכים לבין עצמם לרבות לעניין תשלום דמי התיווך.