אחריות מתווך שהשארתי לו מפתח לדברים שנגנבו לי מהדירה. - פורום תיווך נדל"ן

שאלה חדשה
  • קרן

נשלח ע"יקרן 12:29, 15 במרץ 2016

היי השארתי למתווך מפתח לדירה לאחר לחץ מצידו, שכן ביקש להראות את הדירה בבוקר ולא יכולתי לקחת יום חופש. אני רק שוכרת בדירה. ובעלת הבית רוצה למכור אותה. לאחר שחזרתי בערב מהעבודה גיליתי שנגנבו לי דברים. כסף מזומן, מצלמה יקרים, תכשיטים ועוד. פניתי למתווך שכמובן התחמק. האם אפשר לתבוע אותו? האם יש חוק או סעיף שאפשר להשתמש בזה? או תקדים? מהיכן נגזרת אחריותו אם בכלל? אודה לקבל כל מידע רלוונטי בנושא.

השב
  • מנהל הפורום:שגיא בכור, עו"ד ונוטריון

שגיא בכור, עו"ד ונוטריון,מנהל הפורום

12:35, 15 במרץ 2016

שלום רב
    ראשית יש להגיש תלונה במשטרה על הדברים.
    לאחר מכן יש לשקול פנייה נוספת למתווך ואם לא תתקבל דרישתך אזי תביעה (עד סך של 33,500 ש"ח אפשר בתביעות קטנות ללא עו"ד).
    כמובן שהתביעה תתבסס על חובת המתווך להוג בתום לב ובדרך ישרה והכל ע"פ חוק המתווכים.
    בהצלחה,

תגובה
מנהל הפורום:שגיא בכור, עו"ד ונוטריון

מנהל הפורום: שגיא בכור, עו"ד ונוטריון

עורך דין ונוטריון. בעל תואר ראשון (B.A.) במנהל עסקים ובוגר במשפטים (LL.B.) המחזור השני (שנת 1999) של
למידע נוסף

053-9376323 חיוג
הודעה

בין אם אתם מוכרים או קונים דירה, שוכרים או משכירים דירה ו/או כל נכס אחר, וודאי שקלתם לפנות ולקבל שירות ממתווך נדל"ן. 

תפקידו של המתווך המקצועי הוא לדעת את שווי הנכס, להכיר את אופי השכונה והעיר שבהן שוכן הנכס, להציג בפני הלקוח את הנכס ולהתאים את הנכס לפי צרכיו ויכולותיו הכלכליות של הלקוח. 

בפורום זה תקבלו מענה על הסוגיות השונות העולות ביחסים בין המוכר למתווך, הקונה למתווך או בין המתווכים לבין עצמם לרבות לעניין תשלום דמי התיווך.