דמי תיווך - תמ"א 38/2 - פורום תיווך נדל"ן

שאלה חדשה
  • חיים

נשלח ע"יחיים 09:59, 17 ביולי 2016

שלום רב, אני בעל דירה ומנסה לארגן תמ"א 38/2 - הריסה ובנייה אצלנו בבניין. אני מתרוצץ הרבה ואני מעוניין בשכר על טרחתי זו אך שיתקבל בצורה חוקית וכשרה. אם אגש לאחת מבחינות התיווך הקרובות ואוציא רישיון תיווך, האם אוכל לחתום עם היזם על הסכם של דמי תיווך אשר ישולמו לי? אם כן, אז האם זה חייב להיעשות בשיתוף עם שאר בעלי הדירות או אפשר לעשות זאת גם בחשאי, כלומר ביני בין היזם בלבד? האם היזם חייב בכלל לדווח לדיירים על שימוש במתווך? בברכה, חיים

השב
  • מנהל הפורום:שגיא בכור, עו"ד ונוטריון

שגיא בכור, עו"ד ונוטריון,מנהל הפורום

18:03, 18 ביולי 2016

שלום רב
    כדאי לסגור את ההסכם עם היזם בהקדם האפשרי ע"מ שלא תעבוד לחינם ואפילו לפני הוצאת רישיון התיווך.
    ההסכם ביניכם יכול להישאר ביניכם בלבד והדיירים לא חייבים לדעת כל עוד לא הוסכם אחרת המע' ההסכמים שמחתימים.
    בהצלחה רבה,

תגובה
  • 18:13, 18 ביולי 2016

תודה על תשובתך המהירה!

האם רצוי כי בכלל אוציא תעודת תיווך?
    האם לא אפשרי כי אגבש הסכם סודי עם היזם שהוא ישלם לי דמי תיווך (או שכר טרחה או כל שם שלא נקרא לזה) מבלי שאהיה בעל רישיון תיווך? האם זה חוקי?

בברכה

תגובה
מנהל הפורום:שגיא בכור, עו"ד ונוטריון

מנהל הפורום: שגיא בכור, עו"ד ונוטריון

עורך דין ונוטריון. בעל תואר ראשון (B.A.) במנהל עסקים ובוגר במשפטים (LL.B.) המחזור השני (שנת 1999) של
למידע נוסף

053-9376323 חיוג
הודעה

בין אם אתם מוכרים או קונים דירה, שוכרים או משכירים דירה ו/או כל נכס אחר, וודאי שקלתם לפנות ולקבל שירות ממתווך נדל"ן. 

תפקידו של המתווך המקצועי הוא לדעת את שווי הנכס, להכיר את אופי השכונה והעיר שבהן שוכן הנכס, להציג בפני הלקוח את הנכס ולהתאים את הנכס לפי צרכיו ויכולותיו הכלכליות של הלקוח. 

בפורום זה תקבלו מענה על הסוגיות השונות העולות ביחסים בין המוכר למתווך, הקונה למתווך או בין המתווכים לבין עצמם לרבות לעניין תשלום דמי התיווך.