אזרחות פולנית או ליטאית? - פורום דרכון ליטאי

שאלה חדשה
  • מיתר

נשלח ע"ימיתר 09:54, 18 בנובמבר 2015

סבתא שלי ז"ל נולדה בוילנא שאני מבינה שהייתה תחת שלטון ליטאי. היא נולדה בשנת 1924. היא ברחה משם ועלתה לארץ כשהיא הייתה בת קצת יותר מ 20. האם האזרחות שלה היא של פולין או של ליטא?

השב
  • מנהל הפורום:אווה קוקליס עו"ד ונוטריון

עו"ד אוה קוקליס,מנהל הפורום

10:56, 18 בנובמבר 2015

אין כאן זכאות לאזרחות פולנית . יש לבחון את זכאותך מכוחה לאזרחות ליטאית באם הוריה או מי מהם היו אזרחי ליטא בשנת 1919 . נתון זה אנו מחפשים בארכיונים בליטא.

תגובה
  • 09:11, 22 בנובמבר 2015

הוריה כנראה היו אזרחי ליטא. קשה לי להאמין שיהיה לי מסמכים שקשורים להוריה. מה המסמכים שצריך שיהיו כדי לבחון את הזכאות לאזרחות ליטאית?

תגובה
  • מנהל הפורום:אווה קוקליס עו"ד ונוטריון

עו"ד אוה קוקליס,מנהל הפורום

10:19, 27 בנובמבר 2015

שלום רב. עלינו לחפש בליטא בארכיון מסמכים המוכיחים היותה אזרחות ליטא בין שתי המלחמות. זהו הצעד הראשון.

תגובה
מנהל הפורום:אווה קוקליס עו"ד ונוטריון

מנהל הפורום: אווה קוקליס עו"ד ונוטריון

סיימה לימודי משפטים באוניברסיטת תל אביב בשנת 1980. את התמחותה עשתה במשרד קובר-גרובס, שם המשיכה לעבוד
למידע נוסף

077-9971362 חיוג
הודעה

ליטא, בדומה ליתר מדינות מזרח אירופה הינה חברה מלאה באיחוד האירופי ואף מעמדה שודרג בכך כי אזרחיה פטורים מקבלת אשרת כניסת תיירים לארצות הברית. הקריטריונים העיקריים לקבלת אזרחות מכח יוצאי ליטא הם: זהות בנתונים, הוכחת האזרחות של יוצאי ליטא במסמכים ליטאיים והוכחת עזיבת ליטא החופשית עקב אילוץ, כגון עליית היטלר לשלטון, פוגרומים וכן עקב כיבושה על ידי ברית המועצות בשנת 1940.

עד לא מזמן מבקש האזרחות נדרש לוותר על אזרחות אחרת. בשנתיים האחרונות תנאי זה בוטל.