חיובים בבטוח הלאומי - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
  • מרב

נשלח ע"ימרב 15:39, 29 במרץ 2012

עד התקופה האחרונה הייתי עצמאית ושכירה בו זמנית. לאחרונה (לפני ביטול העצמאות) אני מקבלת מהביטוח הלאומי חובות (אמנם קטנים) רבים לתשלום אך בדרך כלל לא החזרים כספיים. כיצד אוכל לדעת כיצד מתנהל החשבון שלי בבטוח לאומי? הרי אם אני גם עצמאית וגם שכירה אמור להתבצע קיזוז כלשהו מתישהוא, לא? תודה ערבה על תשובתך

השב
  • 06:45, 2 באפריל 2012

תוכלי לפנות למחלקת גביה מלא שכירים בסניף הקרוב אליך ולבדוק עמם את אופי החיוב החודשי של דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות. החיוב נעשה באמצעות ניכויים חודשיים, המחזור החודשי העסקי שלך והדיווח שלך למחלקת הגביה על המחזור החייב בדמי ביטוח לאומי ובדמי ביטוח בריאות. לעיתים קרובות פנקס המקדמות שמקבלים בתחילת שנה מושתת על ההכנסה החייבת הידועה בשומת המס הסופית האחרונה שהועברה למוסד לביטוח לאומי על ידי רשות המיסים. מעבודתך כשכירה נוכו דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות על ידי מעבידך ולרוב לא חלה טעות בגביית סכומים אלה. על כן, לרוב לא נעשה קיזוז בין ניכוי שנוכה לך כשכירה לבין חובך כעצמאית.

תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.