בת 65 בבית רבקה ע"פ ביוטוח לאומי לא מגיע קיצבת נכות - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
  • מישהי

נשלח ע"ימישהי 11:08, 18 ביוני 2012

שלום אמא שלי בת 65 היתה מונשמת 4 חודשים במכונת הנשמה בבילינסון וכעט היא חודש בבית רבקה נגמלה מהמכונה ונעזרת בחמצן אך עדיין לא יכולה לעמוד, ללכת , לתפקד ולנשום רגיל. בבית רבקה ביקשו שנשלם 3500 שח , אבא שלי מתקיים מקיצבת ביטוח לאומי ללא פנסיה . וכשפנינו לביטוח לאומי הם טוענים שלא מגיעה לה קיצבת נכות כי היא מעל 62 , איך יתכן שאנשים שמוציאים על דברים קלים אחוזי נכות מקבלים קיצבת נכות ואמא שלי שהיא באמת זקוקה , הם טוענים שלא מגיעה לה . ממה אבא שלי אמור לשלם את בית רבקה ? מה 1700 שהוא מקבל ???

השב
  • 11:22, 20 ביוני 2012

בהנחה שאמך הוגדרה כסיעודי מורכב אזי קופת חולים מממנת את רוב עלות אחזקתה בבית האבות והמשפחה מתבקשת לשלם 110 ש"ח ליום אשפוז. הן בשל גילה וכל עוד היא בבית רבקה אמך איננה זכאית לזכויות מהמוסד לביטוח לאומי.

תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.