פטור ממס הכנסה - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
  • דויד

נשלח ע"ידויד 13:48, 12 באוגוסט 2012

אני נהג שמשתכר ברוטו 14000-10000כרגע אני חיי עם גרושתי ולנו 3 ילדים משותפים מתחת לגיל 18 לגרושתי יש נכות 100 אחוז יציבה ואנחנו אמורים להנשא שוב האם עקב שינוי הסטטוס שלי ועקב נכות גרושתי אקבל פטור ממס הכנסה? כרגע מס הכנסה מוריד לי כ 2000 ש"ח בחודש.אם אנחנו נשואים והיא עם נכות הפטור מלא?

השב
  • 09:21, 17 באוגוסט 2012

פטור ממס הכנסה ניתן לקבל באופן אישי בגין מצב רפואי המזכה בנכות רפואית בשיעור של 90% ומעלה, של הנישום עצמו ולא של בת הזוג שלו. מצבה הרפואי של אשתך איננו רלוונטי לפטור ממס הכנסה עבורך.

תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.