קצבת נכות בגין מחלת ריאות - פורום ביטוח לאומי

• ליה נשלח ע"יליה 14:33, 23 באוגוסט 2012

רציתי לדעת אני בת 44 סובלת ממחלת ריאות שמתפרצת כל חודשיים שלושה וגורמת פעם בשנה לאישפוז. בהתייעצות עם מספר רופאים עזבתי את העבודה והיום אני מכינה חוות דעת משפטית של רופא ריאות מומחה. בינתיים אין לי שום הכנסה רק מבעלי והיא נמוכה ורציתי להבין האם אפשר גם לחתום על דמי אבטלה עד שאקבל משהו מהקצבת נכות. או האם אפשר לפתוח עוסק זעיר במקביל לקצבת נכות. וכמה זמן זה לוקח עד שמקבלים קצבה. אציין שעברו כבר 3 חודשים מאז שהתפטרתי. תודה

השב
  • עו"ד רונן אבניאל

09:34, 26 באוגוסט 2012

1. אפשר לחתום אבטלה אם את עונה על הקריטריונים.

2. אפשר לעבוד וגם לקבל קצבת נכות כללית (לפי "חוק לרון")

3. קצבת נכות כללית היא קצבה שמבטאת אי כושר עבודה. ראשית יהיה עליך לעבור סף רפואי של 40% ורק לאחריו ייקבעו את דרגת אי הכושר שלך.

תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.