הכרה כנפגע עבודה או עילה לתביעת פיצויים - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • איתן

  נשלח ע"יאיתן 22:58, 2 בינואר 2013

  שלום רב, אבא שלי עובד כסדרן סחורה עבור חברת שטראוס ובכלל עובד בתחום הזה כבר מעל 10 שנים. לפני מספר שנים אובחן לו בקע מפשעתי באזור מאד נפוץ כאשר עוסקים בהרמת משאות כבדות כגון קרטונים , סלסלי חלב שהם מאד כבדים. למרות שאובחן ועדיין קיימת הבקע הוא המשיך לעבוד היות וצורך את התוסף הנקרא "פישתן" שידוע כי מרכך את המעיים ובזכות זה הוא עדיין יכול לתפקד. השאלה האם יש עילה לתביעת נזיקין או הכרה לנפגע בעבודה בעקבות הופעת הבקע על רקע עבודתו המאומצת? יש לציין כי לרוב המשקלים אותם הוא נדרש להרים הם סבירים מאד אך פעמים כגון זמני חגים בהם מתקבלת סחורה רבה כי אז הוא נדרש להרים יותר מן המידה. בברכה, איתן

  השב
 • 21:01, 8 בינואר 2013

  רק ובמידה והוא יכול להוכיח (שנים אחורה...) את הארוע בו הוא הרים משקל חריג שבעקבות ההרמה הספיציפית הזאת הוא נפגע, טופל ונבדק (הכל במהלך אותו הארוע עצמו), אזי רק אז תוכר הפגיעה כתאונת עבודה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.