קצבת לרון למקבל קצבת נכות חלקית - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
  • גל

נשלח ע"יגל 10:23, 15 במרץ 2013

אני מקבל קצבת נכות חלקית (60% מקצבת נכות מלאה) מ- 2009. יש לי אי כושר עבודה קבוע בשיעור של 60% ונכות רפואית קבועה בשיעור 72%. אני מתחיל בקרוב עבודה במשרה חלקית. כנראה לא ארוויח מעל 3000 ש"ח. איך זה משפיע על קצבת הנכות?. האם אמשיך לקבל קצבת נכות? או שהיא תצומצם או תבוטל?. אשמח לקבל הסבר. באתר של ביטוח לאומי לא כ"כ הבנתי. לא הבנתי בנוסף אם חוק לרון גם חל על מקבלי קצבת נכות חלקית?. תודה.

השב
  • 12:19, 18 במרץ 2013

חוק לרון חל על המקרה שלך והכנסתך לא משפיעה על קצבת הנכות הכללית, זאת מאחר והכנסתך נמוכה מ- 45% מהשכר הממוצע במשק - כלומר, נמוכה מ- 3,879 ש"ח לחודש (ברוטו).

תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.