דמי לידה - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
  • שירה

נשלח ע"ישירה 09:40, 6 באוקטובר 2013

אני כרגע בתחילת ההריון - נודע לי כי בסוף השנה (דצמבר) כל המחלקה שלי תפוטר כולל אני, אני אהיה אז בחודש חמישי האם אהיה זכאית לדמי לידה למרות שלא אעבוד 4 חודשים עד ללידה?

השב
  • 16:32, 6 באוקטובר 2013

1. גם אם מדובר בפיטורים קולקטיביים, אין זה פוטר את המעביד מלבקש אישור לפיטורייך. ראי מידע בקישור הרצ"ב http://www.tamas.gov.il/NR/exeres/7C014B26-C26F-4B00-AA61-B8A9E754C1AE.htm

2. נתון חשוב לבחינת הזכאות לדמי לידה הוא מספר החודשים בהם עבדת קודם לפיטורייך.

הסבר מתוך אתר הביטוח הלאומי:
    דמי לידה מרביים - עבור 14 שבועות (98 ימי זכאות) - ישולמו ליולדת שהפסיקה את עבודתה בזמן ההיריון שהסתיים בלידה, וששולמו בעדה דמי ביטוח לפני היום הקובע על-פי הפירוט הזה:
    10 חודשים מתוך 14 החודשים שלפני היום הקובע או 15 חודשים מתוך 22 החודשים שלפני היום הקובע.

מחצית מדמי הלידה ישולמו ליולדת, אם שולמו בעדה דמי ביטוח בעבור 6 חודשים מתוך 14 החודשים שלפני היום הקובע.

תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.