דמי לידה לבן זוג - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
  • חגית

נשלח ע"יחגית 11:57, 25 בדצמבר 2013

שלום רב, אני מקבלת קצבת שמירת הריון מביטוח לאומי עקב מחלת נכות זמנית שנגרמה מההריון. הנכות הזמנית צפויה לעבור שבועיים עד חודש אחרי הלידה. 1) האם ישנה אפשרות שבעלי ייקח רק שבועיים ראשונים חופשת לידה? (לאחריה אמא שלי תעזור לי, כי לא רוצה שבעלי ייעדר יותר מדיי זמן מהעבודה). בזמן זה אהיה בחופשת מחלה ללא תשלום (נגמרו לי ימי המחלה) ואחר כך אני אחליפו בחופשת הלידה עד לסיומה? 2) מאיזה רופא צריכה להביא אישור שאינני מסוגלת לטפל בילד מיד אחרי הלידה? מאורטופד? מרופא תעסוקתי? 3) איך מגישים תביעה זו? רק בעלי מגיש את התביעה ואז יורידו לי מדמי הלידה שאוטומטית ישלומו לי אחרי הלידה והוא גם יקבל דמי לידה? תודה מראש

השב
  • מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עו"ד הלל א.- משרד רונן אבניאל,מנהל הפורום

13:07, 13 בינואר 2014

גבר יכול לקבל חופשת לידה רק לאחר שחלפו 6 שבועות מהלידה. גם הגבר צריך לעמוד בתנאי הזכאות.

תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.