ביטוח לאומי נכות - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
  • רחל

נשלח ע"ירחל 17:53, 10 בפברואר 2014

שלום רב אני מקבלת פנסיית נכות ואובדן כושר עבודה בשל מצב נפשי שאלתי היא האם אני יכולה להגיש בקשה לנכות לביטוח הלאומי ולבקש הכרה במצבי - אני רוצה שהביטוח הלאומי יכיר בי כנכה כדי שאוכל לקבל שירותי שיקום. אני מבינה שאם המוסד לביטוח לאומי לא מכיר בי אלא רק חברת הביטוח אני לא אוכל לקבל שיקום. אבל הקצבה של הביטוח היא גבוהה יותר מהקצבה של הביטוח הלאומי. האם זה אפשרי? מודה לך מאוד

השב
  • מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עו"ד הלל א.- משרד רונן אבניאל,מנהל הפורום

12:28, 11 בפברואר 2014

במידה והנך עומדת בקריטריונים לקבלת קצבת נכות כללית, יש באפשרותך לקבל את שתי הקצבאות גם יחד. לפני הגשת התביעה למוסד לביטוח לאומי, אני ממליץ לך לפנות לאיש מקצוע, שיבדוק את תנאי פולסת אבדן כושר העבודה שלך, ע"מ לוודא כי קצבתך לא תפגע.

תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.