זכאות לקצבת ביטוח לאומי - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
  • דורין

נשלח ע"ידורין 13:49, 19 באפריל 2014

שלום רב למנהלי הפורום, שאלתי קשורה לקצבת ביטוח לאומי. אני ילידת חודש ספטמבר 1949, עדיין עובדת כשכירה. בגיל 62 לא טבעתי קצבה מביטוח לאומי. קראתי באתר של ביטוח לאומי שנשים שעברו גיל 62 וממשיכות לעבוד בלי לתבוע קצבה מביטוח לאומי (דחיית קצבה), זכאיות לתוספת של 5% על כל שנה נוספת, במקום 2% הרגילים. וכך עד גיל 65, סה"כ 15% תוספת. והחל מגיל 65 הן יכולות להגיש תביעת קצבה לביטוח לאומי, ללא מבחן הכנסה, כאשר הן ממשיכות עוד לעבוד. מצורף לינק שמדבר על כך : http://www.btl.gov.il/benefits/old_age/Pages/שיעורי%20הקצבה%20ומועדם.aspx האם זה אכן כך והבנתי נכון, שמגיל 65 אישה יכולה לקבל קצבת ביטוח לאומי ללא מבחן הכנסה? כשניסיתי להשתמש במחשבון לחישוב גיל הזכאות לקצבה, הוא חישב לי שרק מגיל 69 ו-8 חודשים אני זכאית. אני מבקשת מכם הסבר בעניין החשוב הזה ומודה מראש על תשובתכם. מועדים לשמחה, דורין.

השב
  • מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עו"ד הלל א.- משרד רונן אבניאל,מנהל הפורום

11:11, 22 באפריל 2014

ייתכן והנך זכאית לקצבת זקנה עוד בטרם הגיעך לגיל 65. הדבר תלוי בגובה הכנסתך.

תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.