דמי הבטלה רטרואקטיביים - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
  • דויד

נשלח ע"ידויד 14:46, 23 באוגוסט 2014

עברתי תאונת דרכים במהלך יום עבודה לפני שנה. עד לפני כ-4 חודשים התעסקתי בטיפול בבעיות הבריאות שהיו תוצאה של התאונה ועד אשר פנו אליי מקופת חולים לדעת אם קיבלתי הכרה מביטוח לאומי לתאונה לכיסוי ההוצאות של הבדיקות שעברתי ועוד... ופניתי לראשונה למוסד לביטוח לאומי שהכירו בתאונה ושילמו לי בעבור 91 יום והתחילו להעיר לי על כך שהייתי צריכה לפנות גם ללשכת העבודה ולהחתים לקבלת דמי אבטלה וכו'... בלי שידעתי דבר . יצוין, שמיום בתאונה לא חזרתי לעבוד ובשל המגבלות החבלה הותירו אם כי פיזית לא שברתי עצמות למעט קרע ומספר סדקים בשריד הברך וברגל כשעיקר הפגיעה , נויורולוגית, טראומה מוחית , פגיעה בחוליות עמוד השדרה (בלטי דיסק) ועוד ועוד... כיום אני כאמור ללא כל הכנסה עקב הפסקת עבודה באישור הרופאה התעסוקתי מה עושים מהיום והלאה להבטחת הכנסה? מה עם תקופת העבודה שלאחר אותם 91 יום שבגין ביטוח לאומי שילם לי כאמור לפני כחודש - האם אוכל לדרוש החזר בגין תקופה זו למרות שלא חתמתי ובהסתמך רק על אישור הרופא התעסוקתי שאישר שאיני כשרה לחזור לעבודה ? אודה על התייחסותך.

השב
  • 21:40, 23 באוגוסט 2014

יש לבחון האם את מתאימה למסלול נכות מעבודה.

תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.