המעסיק קיזז 90% משכרי האחרון בתואנת "חוב לביטוח הלאומי" - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
  • נובי

נשלח ע"ינובי 14:19, 8 בפברואר 2015

שלום, שכרי האחרון לא שולם לי כי מלוא הסכום קוזז תחת הסעיף "620 יתרת חובה קודמת". פניתי למעסיק והוא אמר שמטופס "תאום מס הכנסה" שהגשתי לקראת סוף שנת הכספים (באוקטובר עשיתי עבודה נוספת אצל מעסיק אחר) עולה שיש לי עוד עבודה לפיכך התשלום לביטוח לאומי עודכן ונמצאתי חייב בסכום הקרוב ל 30% מהשכר שקיבלתי לאורך השנה כולה. הסברתי למעסיק שלא יתכן שמהכנסה שנתית בגובה 1000 ש"ח יקוזזו לי 30% לביטוח לאומי והוא ענה שהייתי צריך להביא תיאום ביטוח לאומי לצד תיאום מס הכנסה שהבאתי ומכיוון שלא עשיתי כן, יהה עלי לפנות לביטוח הלאומי לקבל את כספי. פניתי לביטוח הלאומי והם שלחו אותי לאינטרנט לבצע תיאום מס לשנת 2014. ההורדה בגובה 30% משכרי השנתי אצל אותו מעסיק לא בוצעה תחת הסעיף "ביטוח לאומי" בתלוש המשכורת כי אם תחת הסעיף "ניכויי התחייבות". מנין לי שהסכום שקוזז ע"י המעסיק הועבר לביטוח הלאומי? ואם אקבל מביטוח לאומי החזר עבור שנת 2014, מנין לי שהסכום שקיזז המעסיק נכלל בחישוב? תודה

השב
  • 14:13, 10 בפברואר 2015

תברר מול המוסד לביטוח לאומי האם הכספים הועברו אליהם

תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.