קבלת קצבה מבטוח לאומי - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
  • רות

נשלח ע"ירות 21:30, 15 במרץ 2015

רונן שלום רב, אני מתעניינת עבור קרובת משפחה בגיל 74 שבעלה (79) במצב סיעודי שרוצה להשיג גמלת סיעוד מכלל בטוח באמצעות מכבי ולהביא הביתה עובד זר. שאלתי נוגעת דווקא לבטוח לאומי. כרקע: לבעל מחלות רבות (אי ספיקת לב, דמנציה ופרקסוניזם על רקע אוטמים בכלי דם במוח, סרטן עור). בחודשים האחרונים אירעו 2 שינויים מכוננים במצבו: ידו נכרתה מעל המרפק בשל גידול עור סרטני ואלים שפשט בעצמות. שבר את הירך והניתוח נכשל (תזוזה במנח העצם בקיבוע). באדם צעיר/בריא היו מבצעים ניתוח מתקן, אך מצבו לא מאפשר. לא ישוב למצבו טרם השבר (הלך עם קשיים, אבל הלך). כעת מתקשה בכוחות עצמו לעמוד על רגליו, כל שכן לצעוד, הוצע לו טיפול שמרני של פיזיותרפיה ומשככי כאבים בתקווה שיבצע מעברים וייעזר בכסא גלגלים. שיקום במעונות מכבי, עזר מעט מאוד. לגבי ההכנסות: מלבד קצבת זקנה מהמל"ל, לזוג אין גמלה או פנסיה שהן תוצאות של משכורת/עבודה. מלבד קצבת הזקנה הם חיים משכ"ד של דירה יוקרתית שקיבלו בירושה ומפירות חסכונות. שאלותי: לפי מה נקבע רף ההכנסות שקובע האם יקבלו קצבה נוספת מעבר לקצבת הזקנה מהמל"ל? נאמר לי משהו ע"י חבר ואני לא בטוחה בנכונותו: כעת כשהבעל נכה 100% (ואולי יותר מ-100%?) יכול להשיג את מכסימום הנקודות האפשריות מהמל"ל. אם יהיה במוסד סיעודי, כך נאמר לי, יקבל 2000 ₪ בנוסף לגמלת הסיעוד מכלל בטוח ו-4000 ₪ על עובד זר בבית. האם זה נכון?

השב
  • 14:42, 25 במרץ 2015

כל הכנסה נחשבת

תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.