קצבת נכות כללית - ערר - דחייה - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
  • רינה

נשלח ע"ירינה 15:11, 16 באפריל 2015

שלום רב, הגשתי ערר למל"ל וקיבלתי החלטה כי - ניתנה לי נכות רפואית (משוכללת) - 50%. והתביעה עברה לפקיד שיקום לחוו"ד כושר השתכרות. לאחר כל זה, ולאחר -פגישה במל"ל עם נציגת שיקום- קיבלתי החלטה כי הערר שלי נדחה בטענה - "נמצא כי אין 90 ימים רצופים בהם הכנסותייך נמוכות מ - 45% מהשכר הממוצע במשק (החל מיום 11.05.12). למה הכוונה? מהו השכר הממוצע במשק? מה זה ה- 45% האלה ואיך מחשבים את זה? ממש אשמח לסיוע!!

השב
  • 15:05, 20 באפריל 2015

שכר ממוצע במשק לשנת 2015 9,123 ש"ח. את הכנסתך עלתה על 4100 ש"ח בערך, אז אינך זכאית לקצבת נכות כללית

תגובה
  • 15:12, 28 באפריל 2015

שלום רב. תודה רבה על המענה.

שאלתי היא, איך עושים את החישוב.
    אם השכר שלי בשנת 2014 היה 3,400 ש"ח לחודש.. וידוע לי שהשכר הממוצע במשק בשנת 2014 היה 8,955 ש"ח...
    איך בעצם מתבצע חישוב הממוצע??

כמה אני צריכה לא לקבל כדי שיכירו לי בקצבה?

תודה!!

תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.